Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Seniorzy- z kondycją za pan brat

15 marca w Kaletach odbyła się druga część czesko- polskiego projektu 60+ pod hasłem „… dla Waszej dobrej kondycji”, w czwartek, 15 marca, w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyła się druga część projektu „60+” skierowanego do seniorów obu partnerskich miast.

Goście z Vitkova dotarli do Kalet jeszcze przed godziną 9-tą. W dużej Sali MDK czekali już na nich polscy koledzy i koleżanki. Pani Daniela Olbertova, dyrektor vitkovskiego Domu Kultury, która przez dwa dni prowadziła cały projekt- powitała obecnych i przedstawiła szczegółowy, całodzienny harmonogram wspólnych działań.

Zajęcia praktyczne- warsztaty prawidłowego oddychania oraz ćwiczenia rozluźniające wypełniły pierwszą, przedobiadową część projektową. Całość świetnie poprowadziła kaletanka- pani Barbara Bujara- Kania, na co dzień pracująca jako ratownik medyczny.

Popołudniu seniorzy trenowali pamięć, wymieniali się doświadczeniami związanymi z angażowaniem się w zajęcia wolnoczasowe, zwiedzili też Miejski Dom Kultury, ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń wykorzystywanych na co dzień przez Dzienny Dom Opieki „Senior+”.

Popołudniu przyszedł czas na polsko-czeską rywalizację, na którą złożyły się zmagania w kilku konkurencjach. Seniorzy z Kalet, analogicznie jak dzień wcześniej czescy uczestnicy projektu, stworzyli mapę uczuciową swojego miasta.

Całość zaplanowanych na dwa dni działań zakończono w czwartek około godziny 18.00. Rozdano nagrody dla trzech najlepszych teamów w polsko-czeskiej rywalizacji, każdy uczestnik obdarowany został drobnymi podarunkami: elektroniczną zawieszką do kluczy, specjalnym, poprawiającym bezpieczeństwo, łańcuszkiem do drzwi oraz karimatą do ćwiczeń.

Obie grupy biorące udział w projekcie świetnie się zintegrowały, czego dowodem było długie i wylewne pożegnanie. Autokar z gośćmi odjechał do Vitkova około godziny 19-tej.