Środa, 08 Grudnia 2021  Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Relacja ze spotkania inaugurującego projekt e-Kalety.pl w ramach programu Obywatel IT05-03-2019 09:20:20

W miniony czwartek, 28 lutego 2019 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające realizację w naszym mieście projektu pn. e-Kalety.pl. Projekt skierowany jest do osób powyżej 25 roku życia, a jego głównym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych poprzez zorganizowanie szkoleń w ramach 7 modułów:

1. Moje finanse i transakcje w sieci.

2. Rodzic w internecie.

3. Kultura w sieci.

4. Mój biznes w sieci.

5. Rolnik w sieci.

6. Tworzę własną stronę internetową.

7. Działam w sieciach społecznościowych.

W spotkaniu wzięło udział blisko 70 mieszkańców zainteresowanym udziałem w projekcie oraz chcących skorzystać z oferty szkoleniowej. Obecnych przywitał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z Panem Tomaszem Olszewskim Przedstawicielem Premiera Jarosława Gowina oraz Mirosławą Potempą radną Rady Miejskiej w Kaletach i tym samym opiekunką Klubu Seniora w Miotku.

Przypomnijmy, że na realizację tego projektu miasto Kalety wraz z Instytutem Roździeńskiego z Katowic pozyskało dotację w kwocie blisko 150.000 zł. Projekt E-Kalety jest całkowicie DARMOWY, to działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, finansowanego przez Fundusze Europejskie.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach mogą zgłosić swój udział poprzez wypełnienie formularza papierowego dostępnego w Urzędzie Miejskim w Kaletach, (II piętro pok. 23) lub on-line na stronie internetowej www.e-kalety.pl.