Czwartek, 18 Kwietnia 2024  Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Relacja z zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży w Ichtioparku

W niedzielę 12 czerwca Zarząd Koła PZW Kalety, we współpracy z Miejskim Domem Kultury i Miastem Kalety zorganizował po raz kolejny tradycyjne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Zawody znalazły się w programie XVIII Dni Kalet.

Rano, o godzinie 8-mej, na starcie zameldowało się aż 43 zawodników i zawodniczek podzielonych na dwie kategorie wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum.

Po dwugodzinnych zmaganiach przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Gatunkowo dominowała płoć, złapano też kilka leszczy, okoni, wzdręg i jednego lina. Wśród uczniów szkół podstawowych I miejsce zdobył Patryk Cichoń (1,362 kg złapanych ryb). Wyprzedził on Marka Gamzę (1,020 kg) i Agatę Ocelok (0,320 kg).

Najlepszym gimnazjalistą został Jakub Pakuła (0,660 kg ryb), tuż za nim uplasował się Filip Kąkol (0,250 kg), zaś na 3 miejscu uplasował się Bartosz Bambynek (0,210 kg).

Wszyscy startujący – niezależnie od miejsca i wagi złowionych ryb (sporej grupce nie udało się niestety wyciągnąć wędką z wody nawet najmniejszej zdobyczy) - obdarowani zostali przez organizatorów pucharami i nagrodami.

Nagrody młodym adeptom sztuki wędkarskiej, w asyście prezesa Koła PZW Kalety Roberta Kudra, wręczył podczas uroczystości na stadionie miejskim burmistrz Klaudiusz Kandzia.

Zarząd Koła PZW Kalety dziękuje wszystkim darczyńcom za sprezentowanie nagród, datki pieniężne oraz artykuły żywnościowe przekazane na rzecz dzieci i młodzieży startujących w zawodach. Bez Waszej pomocy nie byłoby aż tylu uśmiechów na twarzach młodych wędkarzy.