Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Relacja z X Konkursu Wiedzy o Języku Polskim w Kaletach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj w kaletańskiej Szkole Podstawowej zorganizowany został X Konkurs Wiedzy o Języku Polskim. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „100 lat NIEPODLEGŁOŚCI”. Uroczystego otwarcia oraz powitania uczestników dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.
W zmaganiach udział wzięło 35 uczniów z: VI Liceum Ogólnokształcące z Tarnowskich Gór, Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, Zespół – Szkół Budowlano Architektonicznych z Tarnowskich Gór, Technikum nr 12 z Tarnowskich Gór, Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach oraz przedstawiciele gospodarza Publicznego Gimnazjum w Kaletach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach oraz Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach - Miotku.
Konkurs od dziesięciu lat organizowany jest przez Miasto Kalety, Krzysztofa Lisieckiego - Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Kaletach, we współpracy z Kołem Naukowym Onomastów przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Ideą konkursu jest podnoszenie świadomości językowej wśród uczniów, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika, że każdy jest za nią odpowiedzialny.