Środa, 08 Grudnia 2021  Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Relacja z Festynu na Placu Zjednoczenia w Jędrysku 16-08-2017 13:10:03

14 i 15 sierpnia 2017 r. na Placu Zjednoczenia w Jędrysku odbył się tradycyjny festyn, którego organizatorami było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach przy współpracy Restauracji Gościnna oraz Sklepu Wielobranżowego p. Marka Labusa.
Festyn rozpoczął się o godzinie 17.00 spektaklem teatralno-tanecznym na zakończenie projektu współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury "Razem pracujemy-razem się uczymy" polsko ukraińskiej wymiany młodzieży z Kalet i Zaporoża. Wieczorem natomiast odbyła się zabawa taneczna z zespołem Ynix, która trwała do późnych godzin nocnych.
W niedzielę nasi najmłodsi mieszkańcy już od godziny 16.00 brali udział w grach i zabawach z grupą Pasja z Kochanowic, natomiast o godzinie 18.30 była okazja wysłuchać występu grupy wokalnej "MI na ludowo". Zaraz później ze swoim koncertem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mariana Lisieckiego oraz mażoretki Inez. Dwudniowy festyn zwieńczyło plenerowe kino letnie na leżaczkach z projekcją filmu "Amazonia. Przygody małpki Sai".
Burmistrz Miasta Kalety dziękuje dyrektorowi MDK Kalety Marianowi Lisieckiemu za pomoc w organizacji wydarzenia. Słowa podziękowania należą się również wszystkim, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w realizację przedsięwzięcia.