Środa, 07 Grudnia 2022  Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Relacja z 3 - dniowego święta naszego miasta

W dniach 10 do 12 czerwca 2016 roku tradycyjnie na stadionie miejskim w Kaletach odbywały się XVIII Dni Kalet, które rozpoczęły się w piątkowy wieczór Plenerowym Turniejem Rock and Rolla SWING SHOW. Organizatorem turnieju był Tadeusz Tarnowski oraz Grupa Rock Time działająca przy MDK Kalety. Do zawodów zgłoszonych było 21 par. I miejsce zajęła para Karina Bronder i Adrian Kalus z grupy Rock Time MDK Kalety, II miejsce Karolina Gruner i Daniel Wojtyra, a III miejsce Renta Kot i Michał Woźnica. Nagrodę Publiczności otrzymali Lenka Dudek i Dominik Gros. Był to już czwarty turniej zorganizowany w Kaletach. W tej edycji tancerzom na żywo przygrywał zespół THE FIRREBALLS z Czeskiego Brna. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy zagrał zespół Great Line.
Sobota rozpoczęła się zabawami i konkursami dla najmłodszych. Na boisku przy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, obok kompleksu Orlik, rozegrany został turniej siatkówki plażowej. Sobotnie popołudnie upłynęło w klimatach sportowo biesiadnych. W pierwszej kolejności na murawę boiska stadionu miejskiego, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej i tacach Mażoretek INEZ, wybiegli zawodnicy KS UNIA Kalety, którzy zmierzyli się z drużyną Ruchu Chorzów – wynik 0:4. Spotkanie towarzyskie rozegrane zostało w związku z przypadającą na 2016 rok rocznicą 95 lecia działalności Klubu Sportowego Unia Kalety. Następnie rozegrany został mecz piłki nożnej samorządowców POLSKA – CZECHY. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Dalszą cześć programu uatrakcyjnili artyści znani na co dzień z występów na antenie Radia Piekary podczas koncertu z okazji obchodów 20 rocznicy istnienia piekarskiej rozgłośni. Bezpośrednio po zakończonej biesiadzie z Radiem Piekary przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru Śląskiej Grupy Folkowej FRYNA. Sobota zakończyła się zabawą taneczną z zespołem BARNEY & MIRO, który zachęcił do tańca wszystkich zgromadzonych na stadionie.
W niedzielę, trzeciego i zarazem ostatniego dnia XVIII Dni Kalet, wczesnym rankiem o godz. 7.00 w pobliskim Ichtioparku rozegrane zostały zawody wędkarskie dla dzieci zorganizowane przez PZW MDK koło Kalety. W namiocie głównym rozpoczęły się zmagania szachistów i skacistów walczących w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Popołudniem na głównej scenie, królowały przedszkolne przeboje w wykonaniu wokalistów i wokalistki z Miejskiego Przedszkola w Kaletach podczas Minifestiwalu Piosenki Dziecięcej Przedszkolaków, przeplatany tańcem szóstoklasistek PSP Nr 1. W kolejnych punktach programu artystycznego Dni Kalet zaprezentowały się grupy wokalne i taneczne działające na co dzień przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Ze specjalnym występem na ludowo zaprezentowała się Grupa Wokalna MI. Taneczne umiejętności zaprezentowały mażoretki z grupy Mała INEZ. Bezpośrednio przed koncertem gwiazdy wieczoru odbył się pokaz Rock ‘n’ Rolla grupy ROCK TIME.
Równolegle z występami artystycznymi odbywającymi się na stadionie przy ul. Fabrycznej, fani piłki nożnej mogli podziwiać pierwsze w historii zwycięstwo na Mistrzostwach Europy reprezentacji Polski w STREFIE PLENEROWEGO EURO 2016 w Leśnym Zakątku Śląska.
Na zakończenie tegorocznych Dni Kalet przyszedł czas na długo oczekiwany koncert Gwiazdy XVIII Dni Kalet, czyli grupy BACIARY. Górale z Podhala zgromadzili na stadionie rzeszę fanów – w tym również wiele osób które odwiedziły w tym dniu naszą miejscowość.
Sponsorami XVIII Dni Kalet byli: Z.P.H.U. MAŁRO, Restauracja Gościnna, Zakłady Masarskie Więcek, MEBLE WANAT – z Woźnik, Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe Henryk Mryka, Restauracja Figaro, AUTO SHOŁ Stacja Paliw DELFIN, JAN-TRANS Janusz Stróżyk, P.P.H.U IWROM Roman Gansiniec , Zakład Betoniarsko - Kamieniarski Grzegorz Krupa, Z.U.H. PIASKAM Bernadeta Krupa, PROTONET z Piekar Śl., W&H – Wojciech Pilarski, Firma Cateringowa DUOFEST CATERING, DARO INSURANCE – Lubliniec, Apartamenty „CZTERY PORY ROKU” z Kościeliska.
Patronat medialny sprawował Tygodnik Gwarek, Dziennik Zachodni, Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety, Radio Piekary oraz TG Stacja. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialni byli strażacy z OSP Kalety – którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy, a także firma ochroniarska ZEFIR z Koszęcina.
Organizacją Dni Kalet kierował Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki, zaś w ich przygotowanie czynnie włączyli się członkowie Klubu Sportowego Unia Kalety, za co im serdecznie dziękujemy. Wszystkim mieszkańcom oraz gościom uczestniczącym w XVIII Dniach Kalet serdecznie dziękujemy za obecność.