Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Rada Miejska podjęła uchwałę dotyczącą żłobków i klubów dziecięcych

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o przyznaniu dotacji celowej z budżetu miasta dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce w Kaletach.

Uchwała została podjęta w związku z otwarciem w naszym mieście nowej placówki zajmującej się opieką nad dziećmi w wieku od 1 do 3 lat - Klubu Dziecięcego Miluś - mieszczącego się w Kaletach przy ulicy Lublinieckiej 2.

Jest to pierwszy i jedyny w Kaletach i okolicy podmiot zapewniający opiekę nad tak małymi dziećmi. Celem działalności tej innowacyjnej placówki jest pomoc rodzicom w godzeniu pracy z obowiązkami rodzinnymi, czyli sprawowanie opieki w czasie, gdy rodzice, np. podejmują aktywność zawodową.

Klub Dziecięcy Miluś uzyskał pozytywne opinie Sanepidu oraz Państwowej Straży Pożarnej i spełnia wszelkie wymogi sanitarne i bezpieczeństwa. Nowoczesne i przytulne wnętrza są w pełni przystosowane do potrzeb najmłodszych dzieci i spełniają najwyższe standardy.

Cieszymy się, że w Mieście Kalety powstał punkt opieki nad małymi dziećmi i mamy nadzieję, że jego oferta spotka się z zainteresowaniem mieszkańców. Kwota dotacji wynosi 150 zł. na jedno dziecko miesięcznie, a dotowanych będzie 15 miejsc.