Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Puchar Burmistrza Miasta Kalety dla patrolu 38 Grunwaldzkiej Beskidzkiej Gromady Zuchowej

29 maja w Lublińcu zakończył się tegoroczny Rajd Silesia- impreza cykliczna, największe przedsięwzięcie edukacyjno-turystyczne Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.
W maju kilkuset turystów przemierzało szlaki Górnego Śląska, aby po 4 dniach niesamowitej przygody spotkać się właśnie w Lublińcu.
W rajdzie brali udział harcerze, kluby turystyczne, rodziny i nieformalne grupy przyjaciół. Była to kolejna niezwykła przygoda w mało rozpowszechnionym nurcie turystyki kulturowej.
Rajd Silesia odbywał się czterema trasami. Były wśród nich trasy fabularne, trasy wyczynowe i typowo krajoznawcze. Miłośnicy gier fabularnych mogli wcielić się w postacie z czasów średniowiecza, podążać śladem zaginionych zabytków, dzieł sztuki, wziąć udział w rozwikłaniu złożonej zagadki detektywistycznej. Inne trasy to zabawa z wynalazkami i tajemniczą alchemią, przygodą dla miłośników książek Dana Browna, czy filmów o Indiana Jonesie. Nawet osoby zainteresowane etnografią i psychologią społeczną znalazły na Rajdzie coś dla siebie.
Burmistrz Miasta Kalety objął nad Rajdem honorowy patronat. Tym razem puchar z herbem Kalet powędrował w ręce patrolu 38 Grunwaldzkiej Beskidzkiej Gromady Zuchowej. Gratulujemy!

 

 

zródło fot.: https://www.facebook.com/RajdSilesia