Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak odebrał podziękowania z rąk Starosty Tarnogórskiego dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum

W dniu dzisiejszym, 28 października 2015 r. W Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbyło się uroczyste spotkanie, podsumowujące trzecią kadencję działalności Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim.
Spotkanie było podsumowaniem działania czteroletniej kadencji działalności Rady, a także okazją do podziękowania osobom, które szczególnie aktywnie wspierały niepełnosprawnych.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń i klubów, które na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym, a także dzieci ze specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tarnowskich Górach oraz ich rodzice i opiekunowie. Z ramienia naszego miasta w wydarzeniu wziął udział również burmistrz Klaudiusz Kandzia.
W imieniu prezesa Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum list gratulacyjny z rąk Starosty Tarnogórskiego odebrał Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak, który jest członkiem tego stowarzyszenia.
Organizacja powstała w 1999 r. z inicjatywy rodziców dzieci chorych na zanik mięśni. Poprzez swoje działania, Stowarzyszenie próbuje ulżyć chorym poprzez rehabilitację oraz dostarczanie koniecznego sprzętu, który ułatwi chorym życie.