Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Poplenerowy wernisaż w Kaletańskim MDK-u

Wczoraj 26 października 2017 r. w sali widowiskowej kaletańskiego MDK-u odbył się poplenerowy wernisaż grupy plastycznej Inspiracje. Wydarzenie to zorganizowano w związku z realizacją projektu Aktywni w Kulturze współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. We wrześniu w ramach działań w projekcie w różnych miejscach naszego miasta odbył się plener malarski, do którego grupa Inspiracje zaprosiła kaletańską młodzież, która pod okiem członków grupy mogli poznać tajniki ich pasji. Czwartkowy wernisaż zgromadził zatem wszystkich członków Inspiracji, uczestniczącą w plenerze młodzież oraz jej rodziców.
W spotkaniu wzięli również udział radni Rady Miejskiej w Kaletach Alojzy Rupik i Adam Gabryś oraz Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, który podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. W szczególności podziękowania należą się dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury Marianowi Lisieckiemu oraz liderce Grupy Inspiracje Pani Jadwidze Mika. Wszyscy uczestnicy pleneru malarskiego otrzymali słodki upominek.
Środki na realizację projektu Aktywni w Kulturze, pozyskane zostały z Narodowego Centrum Kultury przez Fundację Gloria Kultura z Rudy Śląskiej przy współpracy Miasta Kalety oraz Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.