Niedziela, 03 Lipca 2022  Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Publicznym Gimnazjum im. ks. P. Rogowskiego w Kaletach

W dniach 6 - 14 września 2017 r. Publiczne Gimnazjum im. ks. P. Rogowskiego w Kaletach, już po raz trzeci będzie gościć 21-osobową grupę młodzieży wraz z nauczycielami z miejscowości Werl w Niemczech, w ramach programu polsko – niemieckiej wymiany młodzieży.
W dniu dzisiejszym goście odwiedzili Urząd Miejski w Kaletach. Burmistrz Miasta przyjął młodzież w sali sesyjnej, gdzie przedstawił m.in. prezentację multimedialną na temat walorów przyrodniczych naszego miasta oraz pokrótce opowiedział o członkostwie Kalet w międzynarodowej sieci miast dobrego życia Cittaslow. Po wizycie w urzędzie goście udali się zwiedzać nasze miasto.
W poniedziałek, na zaproszenie burmistrza, młodzież uda się do Ichtioparku, gdzie będą mieli okazję spróbować swoich sił w wędkarstwie, a po południu odwiedzą naszą rekreacyjną dzielnicę miasta - Zieloną. Gościom zaplanowano jeszcze m.in. wycieczkę do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie, wyjazd na Jasną Górę w Częstochowie, do Krakowa oraz do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.