Sobota, 28 Maja 2022  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Podsumowanie majówkowych aktywności w naszym mieście

Tegoroczny długi weekend majowy odbiegał nieco scenariuszem od porządku wydarzeń, do których byliśmy przyzwyczajeni w latach poprzednich. Przede wszystkim, w dniu 3 maja, ze względu na przebudowę centrum miasta, nie odbył się tradycyjny przemarsz spod kościoła pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację. Władze samorządowe oraz mieszkańcy mogli jedynie uczestniczyć w mszy św. w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w kościele pod wezwaniem św. Józefa, 3 maja o godzinie 11.00.
W sobotę, 30 kwietnia, ulicami Kalet przejechała kawalkada około 70 motocykli i motorowerów. Współorganizowane przez miasto otwarcie sezonu motocyklowego rozpoczęło się o 14.30 pod kościołem w Bruśku, gdzie ks. proboszcz Krzysztof Goc poświęcił wszystkie pojazdy. Dwu (a w paru przypadkach nawet trój) kołowce przejechały następnie przez Drutarnię, centrum Kalet, Kuczów i Miotek do Zielonej, gdzie motocykliści zakończyli imprezę ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. W związku z tak tłumnym odzewem istnieje duża szansa na to, że otwarcie sezonu motocyklowego wejdzie na stałe do repertuaru naszych miejskich, późnowiosennych wydarzeń.
3 maja, zgodnie z marcowymi zapowiedziami, w Zielonej odbył się II Zielony Triathlon Turystyczny. Na starcie stanęło 15 par zawodników, którzy mieli do pokonania niemal 7– kilometrową trasę biegową, 2-kilometrową trasę kajakową i ponad 9-kilometrową trasę rowerową. Najszybszym zawodnikom bieg, pływanie kajakiem i leśne rajza rowerowa zajęło godzinę i 14 minut, druga ekipa była na mecie minutę po zwycięzcach, zaś zdobywcy miejsca trzeciego stracili do triumfatorów zaledwie 3 minuty.
Na miejskiej plaży w Zielonej, w strefie zmian, zawodnicy mieli dostęp do wody mineralnej czy regeneracyjnych batoników. Nie zabrakło tez żywiołowego dopingu licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół, a także świętujących wolny dzień spacerowiczów, których w Zielonej w tym dniu były prawdziwe tłumy. Oprócz awarii roweru jednej z par (która w jej rezultacie zajęła niestety ostatnie miejsce), impreza przebiegła sprawnie i bezproblemowo, zaś wszyscy startujący zgodnie stwierdzili, że gotowi są wrócić do rywalizacji także za rok.
Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów za uczestnictwo w Triathlonie, a także pucharów i nagród rzeczowych ekipom, które znalazły się na podium. W ceremonii rozdania nagród wziął udział burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, wiceprzewodniczący kaletańskiej Rady Miejskiej Alojzy Rupik oraz radny powiatowy Eugeniusz Ptak.

Klasyfikacja w Triathlonie:
I. Tomasz Stańczyk, Artur Niglus,
II. Dawid Świder, Karol Nowakowski,
III. Marek Grund, Justyna Hajda,
IV. Piotr Fronczek, Paweł Piech,
V. Michał Grzybowski, Przemysław Wicher,
VI. Adam Maruszczyk, Norbert Hadelka,
VII. Aleksandra Zosgórnik, Andrzej Zosgórnik,
VIII. Iwona Wręczycka, Maciej Rogowski,
IX. Magdalena Świerc, Damian Świerc,
X. Grzegorz Koziara, Klaudia Skopowska,
XI. Justyna Rajnich, Sabina Łotocka,
XII. Joanna Karolczak, Mariusz Sikora,
XIII. Tomasz Gansiniec, Artur Gorol,
XIV. Katarzyna Polczyk, Joanna Gwóźdź,
XV. Joanna Kolasa, Katarzyna Hadrysiewicz.majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022

majówka 2022