Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Pierwszy miesiąc funkcjonowania kaletańskiego Centrum Informacji Turystycznej już za nami

Sezon turystyczny w pełni. Wakacje trwają, pogoda dopisuje, wszystko to sprzyja rodzinnym wyprawom rowerowym. A gdzie najlepiej wypocząć jak nie w otoczeniu przyrody. I tego w naszym mieście nie brakuje. Niezliczone kilometry kaletańskich duktów leśnych, zbiorniki wodne w Zielonej, park tematyczny, pasieka edukacyjna, ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne przyciągają turystów z aglomeracji śląskiej jak magnes.
Od czasu uruchomienia w naszym mieście Centrum Informacji Turystycznej, turyści często odwiedzają także ten punkt. Można w nim nie tylko zasięgnąć informacji na temat atrakcji jakie warto zobaczyć w Kaletach, ale także nabyć pamiątki, informatory, mapki oraz wypić pyszną kawę w plenerowej kawiarence na leżaczkach, którą nasi mieszkańcy bardzo polubili. Jako ciekawostkę podajemy fakt, że w samym tylko miesiącu lipcu, zaserwowano ich ponad 200! Dużą popularnością cieszą się także mapy rowerowe, a także pamiątkowe kubeczki porcelanowe.
Centrum Informacji Turystycznej na bieżąco będzie zwiększać swój asortyment pamiątkowy. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca nie tylko turystów z gmin ościennych, ale także naszych mieszkańców, aby zapoznać się z ofertą turystyczną Leśnego zakątka Śląska. Punkt czynny jest w godzinach: poniedziałek-piątek 11.00-19.00, sobota 10.00-18.00, niedziela 13.00-21.00.


centrum informacji turystycznej na małym rynku

centrum informacji turystycznej na małym rynku