Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Nadanie sztandaru Zespołowi Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku

Piątek, 16 listopada 2018 r., zapisał się na kartach historii Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku jako szczególnie ważny dzień. Miała wtedy miejsce uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru tej placówki, który został przekazany przez fundatorów Państwa Beatę i Grzegorza Habrajskich.
Poświęcenia sztandaru dokonał ks. proboszcz Antoni Swadźba podczas mszy świętej, w której uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście. Z ramienia władz miasta w wydarzeniu wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz radni Irena Nowak, Mirosława Potempa i Alojzy Rupik.
Po nabożeństwie nastąpił przemarsz do budynku szkoły, w której kontynuowane były obchody tego dnia. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, fundatorzy sztandaru przekazali go na ręce dyrektor Bożeny Dziuk, a ona powierzyła go uczniom. Następnie we wzruszającym programie artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież tej placówki. Śpiewając patriotyczne pieśni nawiązali do tegorocznych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia złożył gratulacje z okazji tak ważnej dla szkoły uroczystości oraz życzył aby ten sztandar był symbolem najwyższych wartości. Podziękował również fundatorom sztandaru Państwu Beacie i Grzegorzowi Habrajskim. Na ręce dyrektor Bożeny Dziuk przekazał symboliczny upominek – kronikę, która będzie przypominała przyszłym pokoleniom o ważnych wydarzeniach z życia szkoły.