Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK

15 listopada 2015r. w Solcu Kujawskim odbyły się X Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate, których organizatorem był Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim, współorganizatorami byli Polska Federacja Kyokushin Karate i Urząd Miejski w Solcu Kujawskim. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej OSiR ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 3.

Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach – kata (formy) z podziałem na kategorie wiekowe i kumite (walki) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. W Mistrzostwach wzięło udział 162 zawodników z 32klubów. W konkurencji kata wystartowało 72 zawodników. W konkurencji kumite walczyło 132 zawodników. Zawody rozegrano na trzech matach.

Do zawodów swoją reprezentacje wystawił też Śląski klub Karate Kyokushin-kan. W konkurencji kata startowali : Weronika Klyta, Martyna Łukasik i Natalia Bęczkowska. W konkurencji kumite startowali: Martyna Łukasik, Julia Rutkowska, Aleksandra Bęczkowska i Łukasz Kopcik. Mimo silnej rywalizacji i dominacji klubów z długoletnimi tradycjami z takich ośrodków jak : Gdańsk, Toruń, Turek, Poznań, nasz klub dobitnie zaznaczył swoją obecność w tych zawodach. Stało się to za sprawą m.in. Weroniki Klyta , która w konkurencji kata do lat 12, piąty rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce, w tej samej kategorii wystąpiła również Martyna Łukasik ( sekcja karate Piekary Śląskie) zdobywając trzecie miejsce. Sukces Naszych zawodniczek przyczynił się do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej Śląskiego Klubu Karate Kyokushin-kan. Martyna Łukasik startowała także w konkurencji kumite dziewczyn do 12 lat i zajęła 2 miejsce. Sukces zawodniczek oraz Naszego klubu jest bardzo znaczący ze względu na bardzo wysoki poziom zawodów. Klub po raz kolejny zaznaczył swoją pozycję na Mistrzostwach Polski Juniorów z czego jesteśmy bardzo dumni. Zapraszamy na zajęcia karate, które już dzisiaj odbywają się w Piekarach Śląskich, Chorzowie, Bytomiu, Kaletach oraz Woźnikach. Szczegóły dotyczące treningów na stronie - www.karate.slask.pl lub pod numerem telefonu -725 969 156. Z okazji zbliżającego się jubileuszu 10 - lecia Śląskiego Klubu Karate Kyokushin-kan zapraszamy na pierwszy bezpłatny trening wszystkich zainteresowanych podniesieniem swojej sprawności fizycznej oraz zdobycia umiejętności samoobrony.