Poniedziałek, 29 Listopada 2021  Imieniny: Blazeja, Saturnina

Mieszkańcy Kalet społecznie posprzątali Zieloną27-03-2017 10:22:35

Minionej soboty, 25 marca 2017 roku, punktualnie o godz. 8.00 rozpoczął się tradycyjny już czyn społeczny mający na celu wysprzątanie terenów wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Inicjatywa ta na dobre zakorzeniła się w kalendarzu wiosennych porządków naszego miasta i z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców, którzy z chęcią i bezinteresownie włączają się w tą akcję sprzątania.
W tym roku również wykoszono zarośla przy zbiornikach, oczyszczono ze śmieci linię brzegową, zagrabiono liście oraz usunięto połamane drzewa.
Burmistrz Miasta składa szczególne podziękowania radnemu Krzysztofowi Rogoczowi za nieodpłatne udostępnienie koparko-ładowarki celem uporządkowania dolnej plaży, panu Erykowi Skop za udostępnienie swojego samochodu, a także strażakom z OSP Kalety z Kazimierzem Złotoszem na czele, członkom PZW Koło Kalety wraz z Roberetem Kudrem, członkom stowarzyszenia Nasze Kalety, przewodniczącemu Rady Miejskiej Eugeniuszowi Ptak, radnej Mirosławie Potempa oraz mieszkańcom naszego miasta Marianowi Stępień i Waldemarowi Sroga.