Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. w sali konferencyjnej Restauracji "Gościnna" w Kaletach spotkali się nauczyciele i pracownicy oświaty czynni i emerytowani z terenu całej gminy, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.
W wydarzeniu udział wzięli: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak wraz z radnymi - członkami Komisji Oświaty - Mirosławą Potempa, Antonim Jeżem i Krzysztofem Rogoczem. W uroczystości wziął udział również zastępca dyrektora Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Bytomiu Mirosław Papiernik.
Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich osób pracujących w oświacie. Z tej okazji burmistrz miasta wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy swoje życie zawodowe poświęcili szkolnictwie. Wręczono także listy gratulacyjne: Pani Marii Smyczek, długoletniemu nauczycielowi Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku z okazji przejścia na emeryturę oraz p. Iwonie Nowak-Magiera i p. Zuzannie Jelonek, które awansowały na nauczyciela dyplomowanego.
Na zakończenie części oficjalnej zaproszeni gości mieli okazję wysłuchać występów artystycznych dzieci z grupy wokalnej "Mi" działającej przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach oraz mini koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej.