Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Julia Swoboda i Daniel Ledwoń zwycięzcami XVI Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla w Kaletach

Tak jak w ubiegłym roku podczas XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla z radością informujemy, że Puchar Burmistrza Kalet zostaje ponownie u nas! Grupę Rock Time MDK Kalety reprezentowało w turnieju 7 par, a w konkursie wystartowało 19 par reprezentujące m.in. Kalety, Tarnowskie Góry, Gliwice, Pionki, Wrocław, Sosnowiec oraz Warszawę.
Turniej podzielony został na trzy etapy. Pierwsze 25 minut – rozpoznanie terenu i niestety kilka par musiało się pożegnać z dalszą rywalizacją. Kolejne 20 minut Jury w składzie: Pani Lidia Żuchowska – Prezes i założycielka Polskiego Stowarzyszenia Boogie Woogie, Pani Aliki Pitta – tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” w Koszęcinie im. Stanisława Hadyny oraz Pan Piotr Ziemianek z Jaworzna – wieloletni sędzia i juror w tego typu imprezach, pozostawili na parkiecie już tylko 8 par, a 15 minutowy finał zdecydował o zwycięstwie Julii i Daniela, którzy reprezentują grupę Rock Time MDK Kalety . Niektórym parom brakowało już sił i było widać ogromne zmęczenie jednak prezentując najwyższy poziom na podium znaleźli się:
I miejsce - Julia Swoboda i Daniel Ledwoń – Rock Time MDK Kalety
II miejsce – Julia Mularska i Maciej Kwiatkowski - Pionki
III miejsce – Oliwia Michalska i Jakub Kozłowski
IV miejsce – Katarzyna Bodora i Adrian Kalus – Rock Time MDK Kalety
V miejsce – Karolina i Daniel Wojtyra – Rock Time MDK Kalety
VI miejsce – Izabela Zawadzka i Jakub Olejarz - Pionki

Licznie zebranej publiczności najbardziej spodobała się para, Katarzyna Bodora i Adrian Kalus, reprezentujący ROCK TIME MDK Kalety, otrzymując tym samym NAGRDĘ PUBLICZNOŚCI – ufundowaną przez Burmistrza Miasta Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach .

Cieszymy się, że po raz kolejny turniej oglądała tak liczna publiczność, która miała możliwość zobaczyć na żywo turniej o takiej randze. Dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju, Panu Burmistrzowi Klaudiuszowi Kandzia za wsparcie. Panu Tadkowi Tarnowskiemu jak zawsze za ciężka pracę, wytrwałość i pomysł. Wymienionym powyżej Jurorom –za doskonałą pracę sędziowską. Licznie zebranej publiczności, za emocjonalny doping. Panu Tomkowi Breguła za doskonałe jak zawsze nagłośnienie i oświetlenie imprezy. Panu Andrzejowi Warczokowi wraz z pracownikami za dodatkowe prace włożone w ten turniej. Restauracji CASYNO – Pani Sabiny Respondek i Restauracji GOŚCNNA za doskonałe przygotowanie poczęstunku dla uczestników.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejny turniej który odbędzie podczas XXI DNI KALET - 31 maja 2019 r. podczas VII SWING SHOW KALETY 2019!!!

 

Marian Lisiecki