Sobota, 13 Czerwca 2026  Imieniny: Lucjana, Antoniego

Jubileusz 40-lecia pracy dyrygenckiej Pana Mariana Lisieckiego

2 czerwca 2026 r. dyrygent naszej Miejskiej Orkiestry Dętej, Pan Marian Lisiecki, obchodził jubileusz 40-lecia pracy dyrygenckiej. Przez cztery dekady z pasją i zaangażowaniem rozwijał muzyczne talenty kolejnych pokoleń instrumentalistów, budując jednocześnie renomę orkiestry i wzbogacając życie kulturalne naszego miasta.
Z tej okazji burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z zastępcą Tomaszem Galiosem złożyli Jubilatowi serdeczne gratulacje oraz podziękowania za wieloletnią pracę i wkład w rozwój lokalnej kultury. Jubileusz ten przypada w szczególnym czasie – już w przyszłym roku Miejska Orkiestra Dęta z Kalet będzie świętować 100-lecie swojej działalności.
Serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, dalszych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z realizacji muzycznej pasji.

na zdjęciu burmistrz Kalet Dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej Zastępca burmistrza