Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

II Wieczór Adwentowy już za nami

20 grudnia br., na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Kaletach odbył się „II Wieczór Adwentowy”. Głównym organizatorem oraz prowadzącym - wraz z p. Adamem Sośnicą „II Wieczoru Adwentowego” był dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki.
W sobotę przy magistracie posłuchać można było występów miejskiej orkiestry dętej pod batutą dyrektora Lisieckiego, chóru „Sonata” dyrygowanego przez Iwonę Skop, dzieci z zajęć wokalnych MDK, zespołu 'MI", dzieci i młodzieży z ZSiP w Miotku i Strzebinia. Występy utrzymane były w ciepłym, kolędowo- przedświątecznym klimacie. Wszyscy artyści wystąpili na imprezie społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.
Podczas „Wieczoru” raczyć się było można świątecznymi specjałami oferowanymi przez Restaurację "Casyno".
II Wieczór Adwentowy połączony był z tradycyjnym już jarmarkiem świątecznym, na którym można było nabyć wiele ciekawych ozdób, stroików i kartek bożonarodzeniowych.
Burmistrz miasta składa serdeczne podziękowania panu Marianowi Lisieckiemu za pracę włożoną w przygotowanie i przeprowadzenie „Wieczoru”, wszystkim występującym za bezinteresowne i piękne występy oraz przybyłym mieszkańcom za to, iż, pomimo bardzo niesprzyjającej aury, zdecydowali się wyjść z domu i byli w tym dniu razem.