Sobota, 28 Maja 2022  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

II Kalyckie Szutry już w niedzielę w Zielonej

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja 2022 r., w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej odbędzie się II edycja wyścigu rowerowego „Kalyckie Szutry”. Tym razem kolarze będą ścigać się na dwóch dystansach: 70km i 35 km. Miasto jest współorganizatorem tego wydarzenia wraz z “Kowalem na Kole” - Kuźnią ZORIABRESK.

Miasto Kalety jako gmina kilkakrotnie nagradzana w ramach plebiscytu Gmina Przyjazna Rowerzystom jest gospodarzem pierwszego wyścigu otwierającego sezon w ramach Małego Touru Szutrowego (MTS). W tegorocznej edycji odbędą się jeszcze cztery inne, a ich wyniki będą gromadzone w ramach klasyfikacji łącznej.

W związku z tym wydarzeniem zachęcamy do kibicowania, jednak zwracamy się również z gorącą prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy wyścigu. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską. Szlak zostanie oznaczony specjalnymi wstążkami i strzałkami, będzie on również nadzorowany przez druhów kaletańskiej OSP. Szczegółowy przebieg trasy oznaczony został na poniższej mapie. Wyścig zaplanowano w godzinach od 10.00 do 16.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Dystans 35 km

 

 

Dystans 70 km