Niedziela, 03 Grudnia 2023  Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

III Bieg Niepodległości w Zielonej

We wtorek 11 listopada w Zielonej, już po raz trzeci z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległosci. Już od godziny 11-tej czynne było biuro zawodów pod wiatą pomiędzy zbiornikami, gdzie na zawodników czekali opiekujący się imprezą z ramienia Urzędu Miejskiego w Kaletach inspektor Jacek Lubos oraz animator Orlika Marcin Prandzioch, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.
Biegacze, po wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych, otrzymali numery startowe, po czym udali się na miejsce rozpoczęcia biegu- pod "Drzewo Wolności". Przed startem pokrótce objaśniono trasę biegu (która została uprzednio oznaczona w terenie taśmami zabezpieczającymi) i czekające na niej niespodzianki. Kilka minut po godzinie 12-tej sześćdziesięciu biegaczy (rekordowa frekwencja) rozpoczęło 8 kilometrową rywalizację.
Jako pierwszy na metę, z czasem 27 minut i 36 sekund, dotarł Tomasz Juszczak, 54 sekundy za nim przybiegł Kamil Kubat. Trzeci w rywalizacji ogólnej był Filip Krauze z czasem 28.53. Po potwierdzeniu informacji, że wszyscy startujący szczęśliwie ukończyli bieg- nastąpiło podliczenie wyników w poszczególnych kategoriach. W międzyczasie biegacze, wraz ze wspierającymi ich bliskimi mieli możliwość upieczenia i konsumpcji kiełbasek przy wcześniej przygotowanym ognisku.
Dekoracja zwycięzców nastąpiła przy asyście burmistrza miasta Klaudiusza Kandzi, przewodniczącego Rady Miejskiej Eugeniusza Ptaka oraz radnej Mirosławy Potempa. Na koniec wszystkich zaproszono tradycyjnie do wspólnego zdjęcia z biało- czerwonymi kotylionami. Przychylając się do sugestii startujących- w mieście Kalety w roku 2014 zorganizowany zostanie jeszcze jeden bieg- Mikołajkowy. Szczegóły już niebawem.


Wyniki III Biegu Niepodległości:


Kobiety Kategoria 20- 34 lata
1. Magdalena Badowiec
2. Beata Mazgaj
3. Mirosława Bonk


Kategoria 35 plus
1. Katarzyna Mazur
2. Agnieszka Stańczyk
3. Magdalena Ostrowska


Mężczyźni Kategoria 15-19 lat
1. Filip Krauze
2. Adam Gutowski
3. Dominik Klimek


Kategoria 20-34
1. Tomasz Juszczak
2. Kamil Kubat
3. Mateusz Dehn


Kategoria 35 plus
1. Zenon Nowak
2. Paweł Lelit
3. Norbert Smuda