Sobota, 28 Maja 2022  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Dzień Dziecka w Ichtioparku. Nad zbiornikiem wodnym w kaletańskim parku tematycznym odbyły się tradycyjne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, nad zbiornikiem wodnym przy ul. Fabrycznej w Kaletach odbyły się tradycyjne już zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez działające przy MDK Koło PZW Kalety.
W dwóch kategoriach– juniorów i kadetów– wystartowało łącznie 28 zawodników (odpowiednio:18 i 10 startujących). Trzygodzinne zmagania z wędką w ręce wyłoniły zwycięzców w osobach Mikołaja Cieślika (1755 pkt., 1,75 kg złowionych ryb) oraz Jakuba Pakuły (925 pkt., 0,925 kg złowionych ryb).
Po konkursie odbyła się też zorganizowana przez członka zarządu Koła PZW Kalety Adriana Czeluśniaka wędkarska loteriada, w której główna nagroda ufundowana przez pomysłodawcę przypadła Filipowi Golkowi. Po zawodach dla dzieci i młodzieży przygotowano poczęstunek. Odbyło się też wręczenie nagród.

Klasyfikacja

Juniorzy:
Mikołaj Cieślik
Łukasz Kuder
Mateusz Gałbas

Kadeci:
Jakub Pakuła
Peter Seweryn
Emilia Krzymińska

Fundatorami grillowej części imprezy były: Zakład Masarski Dominika Lubosa z Drutarni, Piekarnia Janusza Biena z Kuczowa oraz „Zajazd u Rzepki” Joanny Bartodziej z Zielonej. Jak zwykle nie zabrakło też pysznej pizzy dostarczonej na tę okazję przez pizzerię „Magyarno” z Koszęcina.
Nagrody ufundowali: Miejski Dom Kultury, Skład Węglowy „Jantrans”, FPHU „Prodbruk” Zygfryd Peła i Oskar Peła, Zakład Kamieniarski Grzegorza Krupy, PPHU A&M Plast Mirosław Ocelok, Firma Remontowo– Budowlana Dariusza Jastrzębskiego z Koszęcina, W&H Pilarski Transport Specjalistyczny, „Art.-Forma” Ryszarda Wysockiego, „Wabex” s.c. Waldemar Bensz i Adam Bensz usługi transportowe i handel opałem oraz osoby prywatne: Józef Rzepka, Tomasz Ocelok, Daniel Kotala, Seweryn Cichoń, Jerzy Pakuła, Stanisław Szmalemberg i Jan Kandzia.