Niedziela, 16 Stycznia 2022  Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Dzień Drzewa w Szkołach Podstawowych w Kaletach28-11-2018 08:56:14

Jesień to czas, w którym obchodzone jest święto drzewa w szkołach. Nasze szkoły również przyłączyły się do jego obchodów. Dzień taki uświadamia dzieciom i młodzieży jak ważna jest rola drzew w życiu człowieka i całej przyrody.
Uroczystości rozpoczęły się porankami ekologicznymi w klasach I-III i IV -VIII PSP w Kaletach oraz ZSiP w Miotku. Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach związanych tematycznie z ochroną przyrody, zwłaszcza z rolą drzew w ekosystemie. Piękne prace plastyczne uczniów udekorowały korytarze szkolne. Piosenki, inscenizacje, recytowane wiersze były miłym akcentem obchodów Święta Drzewa.
W klasach I-III najmłodszych uczniów, leśniczy Pan Czesław Tyrol wprowadził w świat roślin i zwierząt opowieściami i prezentacją przywiezionych do szkoły eksponatów zwierząt.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa podziękowania nauczycielom, uczniom i rodzicom za zainteresowanie i zaangażowanie w edukację ekologiczną najmłodszych. Świadczą o tym prace plastyczne, dzięki czemu powstała piękna wystawa.