Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku

W piątek, 24 stycznia 2020 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Henryk Złotosz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.
W ocenie strażaka brana była pod uwagę przede wszystkim nienaganna postawa moralna, zdyscyplinowanie, poważanie w społeczności lokalnej, jak również udział w działaniach ratowniczych i pracach społecznych. Gala zorganizowana została przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz Dyrekcję Regionalnych Lasów Państwowych.
Z ramienia władz naszego miasta, w wydarzeniu tym wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, którzy wręczyli laureatowi nagrodę. Na Gali obecny był także radny naszego miasta i jednocześnie naczelnik kaletańskiej OSP Kazimierz Złotosz.
Panu Henrykowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy uznania oraz otrzymania tak zaszczytnego wyróżnienia.