Niedziela, 16 Stycznia 2022  Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

"Dom cioci Lusi" - debiut literacki mieszkańca Kalet Krzysztofa Stręciocha22-11-2018 10:09:25

Nie da się zapomnieć tragicznych losów, które dotknęły tak wielu ludzi. Ale ta książka ma być nie tylko ich przypomnieniem, ma też przestrzec przed próbą powtórzenia historii”– stwierdził w wywiadzie dla Wirtualnej Polski kalecianin Krzysztof Stręcioch o swoim debiucie wydawniczym.
„Dom cioci Lusi” opowiada historię dziewczynki, która w czasie drugiej wojny światowej wraz z innymi dziećmi znalazła schronienie u nieznajomej kobiety. Książka przeznaczona jest dla najmłodszych, ale powinna być czytana z rodzicem lub inną dorosłą osobą, która wyjaśni te wątki, które mogą być dla młodego odbiorcy trudne i dotąd nieznane.
Dzieło Krzysztofa Stręciocha jest przykładem picturebooka, czyli książki, gdzie ilustracje są równie ważne lub nawet ważniejsze niż tekst. Ten wybór nie powinien dziwić, ponieważ autor jest ilustratorem i projektantem graficznym. Krzysztof Stręcioch związany jest z Kaletami, tu powstały pierwsze ilustracje do książki. Publikacja ukazała się dzięki Wydawnictwu Adamada. Rekomenduje ją Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie w październiku odbyły się również pierwsze warsztaty z udziałem autora. Książkę można zakupić drogą internetową. Wkrótce trafi też półki kaletańskiej Biblioteki Miejskiej.
Więcej informacji uzyskać można na profilu facebook’owym: „Krzysztof Stręcioch ilustracje”.