Czwartek, 29 Lutego 2024  Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Dołącz do nas!

Wszystkich mieszkańców Gminy Kalety, którzy ukończyli 60 lat zapraszamy do wstąpienia w grono Dziennego Domu Senior + w Kaletach. Zapewniamy integrację, usługi opiekuńcze, zajęcia sportowo- rekreacyjne, zajęcia aktywności ruchowej, masaże lecznicze, zajęcia terapii zajęciowej, ciepły posiłek. Rekrutację prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Zainwestujcie w swoje zdrowie i wypoczynek. Oderwijcie się od codziennych trudności, problemów życiowych. Samotność nie jest dobrym sprzymierzeńcem...

,,Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze porozmawiać, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny’’- Ernest Hemingway.

W grupie zanika negatywne nastawienie na niektóre przeciwności losu. Wielokrotnie nie da się skutecznie rozwiązać borykające nas problemy, lecz po rozmowie z drugim człowiekiem, z pewnością staną się mniejsze. Zregenerują siły, zmobilizują do podjęcia walki z codziennymi trudnościami. Jednak zanim to nastąpi, musimy pomóc sobie sami, swoim bliskim, znaleźć odpowiedni sposób, czas i miejsce na ujawnienie tłumionych emocji, rozładowanie niekorzystnych stanów napięcia i frustracji. Skutecznym sposobem powrotu do zdrowia, uzyskania równowagi psychicznej i fizycznej pomoże skorzystanie z oferowanego w Dziennym Domu Senior + w Kaletach masażu relaksacyjnego, leczniczego czy klasycznego, jak również zajęcia z aktywności ruchowej. Poczucie humoru, pozytywne nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości obniża nerwowe napięcie , w trudnych sytuacjach rozładuje stres, pozwoli się uspokoić i wyciszyć. Zaspokojenie potrzeb, bezpieczeństwo, akceptacja siebie i innych, wzajemna inspiracja pozwoli Seniorom pomyślnie się starzeć.