Niedziela, 03 Lipca 2022  Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza

Chopy Team już w drodze

W piątek, 1 września, w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem ekipy z naszego miasta, której trzon stanowią bracia Szymon i Paweł Musikowie, a która w sobotę, 2 września, ruszyła samochodem Żuk w liczącą w niespełna trzy tysiące kilometrów trasę do Kraju Basków w północnej Hiszpanii.
Miasto Kalety tradycyjnie współfinansuje wyjazd, który jest świetną okazją do promocji Leśnego Zakątka Śląska w Polsce i Europie.
Chopy Team, bo tak nazywa się podróżujący Żukiem zespół z Kalet, pojechał już po raz czwarty razem z innymi ekipami trasą rajdu charytatywnego ZŁOMBOL, z którego dochód każdorazowo przeznaczany jest na pomoc dzieciom z domów dziecka.
W roku 2017 z Katowic startuje aż 530 samochodów, a spodziewany zysk z przeznaczeniem na działalność charytatywną wynosić ma około miliona złotych. Trasą ekip śledzić można na żywo na stronie internetowej ZŁOMBOLU. Krótkie relacje z trasy ekipy Chopy Team pojawiać się będą systematycznie na profilu Facebookowym Miasta Kalety.