Niedziela, 03 Grudnia 2023  Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

40 komputerów dla mieszkańców Kalet oraz 24 laptopy dla jednostek podległych w ramach projektuW związku z realizacją projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównanie szans Miasta Kalety – etap 2", informujemy, iż w miesiącu grudniu odbyły się odbiory techniczne sprzętu komputerowego wraz z dostępem do Internetu, jakie otrzymało 40 gospodarstw domowych z terenu naszego miasta - wskazanych jako najbardziej potrzebujących tego typu wsparcia z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności.
Przekazanie mieszkańcom nowoczesnego sprzętu komputerowego wraz z dostępem do Internetu nie byłoby możliwe bez środków pozyskanych z Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Również w ramach tego projektu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaletach, Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku, Publiczne Gimnazjum w Kaletach oraz Klub w Drutarni otrzymały po 6 komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem i bezpłatnym dostępem do Internetu oraz drukarkę. Łącznie jednostkom podległym przekazano 24 laptopy i 4 drukarki laserowe.W ramach zadania wykonane zostały również niezbędne modernizacje sieci LAN.
Całkowite wydatki na realizację projektu oraz dofinansowanie Unii Europejskiej w wysokości 100% kosztów kwalifikowalnych wyniosło 499.070,00 zł.