Niedziela, 07 Marca 2021  Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • TRZY PREMIERY W KALETACH - repertuar objazdowego Kina VISA marzec 2019  

  W piątek, 15 marca 2019 r., Miejski Dom Kultury w Kaletach zaprasza do sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach na hity filmowe w ramach Objazdowego Kina VISA. W tym dniu wyświetlonych zostanie pięć filmów w siedmiu seansach.
  Godzina 8.30 – Kurier; 10.30 – Jak wytresować smoka 3; 12.30 – Green Book; 15.00 – Jak wytresować smoka 3; 16.50 – Kurier; 18.50 – Całe szczęście; 20.50 – Kobiety mafii 2.

  więcej
  TRZY PREMIERY W KALETACH - repertuar objazdowego Kina VISA marzec 2019
 • Nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO  

  Trwa nabór wniosków dla Organizacji Pozarządowych w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO – Priorytet 1a. Wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego – edycja 2019.  W ramach otwartego konkursu organizacje mogą uzyskać wsparcie na realizację działań misyjnych (statutowych) oraz wzmocnienie instytucjonalne. W 2019 r. wartość środków przeznaczonych na dotacje dla organizacji w ramach konkursu wynosi 27 900 000 zł. Wnioski można składać w terminie do 12 marca 2019 r. do godz. 12.00 za pośrednictwem System Obsługi Dotacji. Zadania mogą być realizowane od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.

  więcej
  Nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2019  

  Szanowni Państwo, prezentujemy lutowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać przeglądając go w poniższym okienku lub klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2019
 • Od kwietnia boisko wielofunkcyjne w Miotku zarezerwujesz on-line  

  Informujemy, że od 1 kwietnia 2019 roku, nowo wyremontowane boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku nasi mieszkańcy będą mogli rezerwować on-line za pośrednictwem specjalnej funkcjonalności na stronie www.kalety.pl. Korzystanie z boiska będzie możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, kiedy zakończą się zajęcia lekcyjne tj. 15.00 - 21.00 oraz w weekendy w godzinach 8.00 - 22.00. Administratorem obiektu sportowego jest Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach-Miotku. Panel rezerwacyjny udostępniony zostanie od 1 kwietnia 2019 r.

  Od kwietnia boisko wielofunkcyjne w Miotku zarezerwujesz on-line
 • Relacja ze spotkania inaugurującego projekt e-Kalety.pl w ramach programu Obywatel IT  

  W miniony czwartek, 28 lutego 2019 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające realizację w naszym mieście projektu pn. e-Kalety.pl. Projekt skierowany jest do osób powyżej 25 roku życia, a jego głównym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych poprzez zorganizowanie szkoleń w ramach 7 modułów.

  więcej
  Relacja ze spotkania inaugurującego projekt e-Kalety.pl w ramach programu Obywatel IT
 • Ogłoszenie o drugim przetargu na wynajem lokalu użytkowego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza drugi, pisemny, nieograniczony przetarg na wynajem lokalu użytkowego zlokalizowanego w Kaletach przy ul. 1 Maja 19. Otwarcie ofert nastąpi 19 marca 2019 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o drugim przetargu na wynajem lokalu użytkowego
 • Rusza nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa” 2019  

  Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Wnioski można składać do 26 marca 2019 r.

  więcej
  Rusza nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa” 2019
 • Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”  

  W ubiegłym tygodniu, 26 lutego, burmistrz Miasta Kalety wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz oraz radnym Ryszardem Sendel i Alojzym Rupikiem wzięli udział w polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”, która miała miejsce w warszawskim kinie „Muranów”. Jest to dzieło Adama Gruzińskiego, do którego sceny kręcone były w 2015 r. również w Kaletach. Gościliśmy wtedy w naszym mieście znaną i lubianą aktorkę Urszulę Grabowską, a także odtwórcę roli filmowego Piotrka, czyli Maxa Jastrzębskiego. „Wspomnienie lata” zostało laureatem nagrody Kryształowe Jabłko na Festiwalu Orlen Cinergia oraz Rising Star za najlepszy debiut aktorski Maxa Jastrzębskiego.

  więcej
  Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”
 • Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu "Zielona Pracownia_Projekt"  

  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku został laureatem konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs „Zielona Pracownia” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych lub chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w tym roku. Kaletańska szkoła złożyła projekt pn. „Nasza H2O”. Nagroda w wysokości 7.227,60 złotych przeznaczona zostanie na utworzenie takiej ekopracowni.

  więcej
  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu
 • Ogłoszenie o zamówieniu na "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach"  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 12 marca 2019 r., godzina: 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Poniżej prezentujemy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”, jakie miało miejsce w dniu 26 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna.

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 28 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, V sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy  

  "Mamy dobre wiadomości dla rowerzystów. Stanica rowerowa w Truszczycy jest już gotowa. Dzięki niej Kalety mają szansę na grand prix w konkursie Gmina przyjazna rowerzystom” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł ukaże się również w tradycyjnym wydaniu Gwarka w dniu 5 marca 2019 r.

  więcej
  Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy
 • OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że mimo wzrostu od dnia 1 stycznia 2019 r. stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dochody osiągane z tych opłat nie wystarczają na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Gmina chcąc prawidłowo wykonywać zadania wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach powinna zabezpieczyć w swoim budżecie środki finansowe w wysokości umożliwiającej samofinansowanie się całego systemu.

  więcej
  OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
 • Są jeszcze wolne bilety na niedzielny koncert z okazji Dnia Kobiet  

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców na niedzielny koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku w naszym mieście zagości Stanisław Soyka z Kwintet Plus. Występ artystów odbędzie się 10 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach (ul. 1 Maja 6). Dla wszystkich uczestników koncertu organizatorzy przewidzieli słodki poczęstunek. Bilety w cenie 45 zł będą do nabycia również przed koncertem. Szczegóły na plakacie. ZAPRASZAMY!

   

   

  więcej
  Są jeszcze wolne bilety na niedzielny koncert z okazji Dnia Kobiet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM