Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0  

  Od lipca 2021 rozpoczęła się kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd 3.0. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0
 • Oferta pracy  

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Atrakcyjne warunki pracy. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

  Oferta pracy
 • Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym  

  Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta”. Szkołę reprezentowała młodzież klas starszych. Uczniowie pod opieką pani Beaty Skibickiej zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym i uzyskali bardzo dobre wyniki.

  więcej
  Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach już po raz drugi został beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Lokalne inicjatywy społeczne 2021”. Celem strategicznym programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

  więcej
  Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu maju 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.
 • Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach  

  Zachęcamy do wysłuchania audycji lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której podsumowana została zorganizowana na ternie kaletańskiego Ichtioparku konferencja edukacyjna o ochronie owadów pszczołowatych.

   

  Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach
 • Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video, przygotowanego przez redakcję Tygodnika Gwarek relacjonującego konferencję ekologiczną na temat ochrony owadów pszczołowatych, jaka odbyła się 17 czerwca 2021 r. na terenie pasieki edukacyjnej w Ichtioparku.

   

  Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach
 • Gratulacje dla matematycznych umysłów  

  W tym roku pięcioro uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach , którzy wzięli udział w stacjonarnej wersji konkursu, uzyskało bardzo wysokie wyniki. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych.

  więcej
  Gratulacje dla matematycznych umysłów
 • Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, w której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety omawia projekt związany z termomodernizacją budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach, na jaki Miasto Kalety pozyskało dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

   

  Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW
 • Rekrutacja do projektu "Tak dla pracy! Praca jest ok"  

  Rozpoczęła się rekrutacja do nowego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez firmę Recon Consulting Sp. z o.o. Projekt "Tak dla pracy! Praca jest ok" skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących, które mieszkają na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu przewidziane jest wsparcie dla 192 osób. Uczestnicy objęci zostaną kompleksowym wsparciem m.in. doradztwo zawodowe, szkolenia, ustalenie indywidualnego planu działania.

  więcej
  Rekrutacja do projektu
 • Siatkarze LKS Małapanew znów reprezentują Miasto Kalety  

  3 stycznia 2015 r. siatkarze sekcji siatkówki LKS Małapanew Kuczów wzięli udział w I Noworocznym turnieju Piłki Siatkowej o puchar Prezesa OSP Potępa w Krupskim Młynie. Po prawie dwutygodniowej przerwie świątecznej, mieliśmy małe obawy co do formy, przygotowania oraz świeżości gry. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, które podzielone zostały na 3 grupy po 4 drużyny. Trafiliśmy do grupy B wraz z dwoma zespołami miejscowymi (Actimelki oraz Żuczki), a skład grupy uzupełniała drużyna OSP Kochanowice.

  więcej
  Siatkarze LKS Małapanew znów reprezentują Miasto Kalety
 • Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego  

  W czerwcu tego roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie, odbyły się przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego „Miedźnopiano ’21. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie muzyki fortepianowej w tzw. amatorskim ruchu muzycznym.
  W pierwszej edycji tego prestiżowego konkursu, bezkonkurencyjne okazało się rodzeństwo z naszego miasta Zofia i Wiktor Czornik. Zosia brała udział w kategorii II (uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych), natomiast Wiktor w kategorii III (szkoły ponadpodstawowe).
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

  więcej
  Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego
 • Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety  

  W czerwcu na torze speedrowerowym Orła Gniezno odbyły się Mistrzostwa Polski Par wszyskich kategorii. Drużyna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych (żacy - do lat 12 i młodzicy - do lat 14). W Pierwszym dniu rywalizowali żacy. W składzie TPD Kalety znaleźli się Ivo Kubala i Jakub Mazur.

  więcej
  Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety
 • Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  Wakacje w mieście trwają. Pierwszy tydzień ferii letnich z Miejskim Domem Kultury w Kaletach już za nami. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie i ciekawo spędzili ten czas i na pewno nie było mowy o nudzie. Początek wakacji poświęcony był tematyce bezpiecznego wypoczynku. Było spotkanie z przedstawicielami policji, strażakami, a nawet konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W najbliższym czasie zaplanowano także ciekawe wycieczki, zajęcia manualne i ruchowe oraz kolejne spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody.

  więcej
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu  

  W najbliższą sobotę, 10 lipca 2021 r., Miejska Orkiestra Dęta z Kalet pod batutą Mariana Lisieckiego po raz kolejny otworzy sezon turystyczny w partnerskim mieście Ustroń. O godz. 14.00 koncertem pod Sanatorium na Zawodziu nasi orkiestranci rozpoczynają swój występ, po czym poprowadzą ulicami miasta kolorowy korowód. Główny koncert naszej orkiestry zaplanowany został na godzinę 16.00 w Amfiteatrze przy ul. Parkowej. Zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w imprezie.

  więcej
  Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM