Niedziela, 19 Września 2021  Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw  

  1 lipca wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek składania deklaracji wynika z zapisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 554).

  więcej
  Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw
 • Podziękowanie za przekazanie zbioru książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowanie Panu Henrykowi Ciciora za nieodpłatne skatalogowanie i przekazanie zbioru książek z ponad 750 pozycjami na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach. Równocześnie składam podziękowanie mieszkańcowi Kalet, Panu Waldemarowi Ogorzelskiemu, za nieodpłatne przetransportowanie tego pokaźnego zbioru z Niemiec. Te wartościowe i niejednokrotnie unikalne egzemplarze książek w znaczącym stopniu podniosą wartość oferty naszej miejskiej książnicy. W naszej bibliotece będą służyć mieszkańcom przez długie lata. Serdecznie dziękujemy!

  Podziękowanie za przekazanie zbioru książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach
 • Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie  

  27 lipca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie. Wykonawcą prac była firma OLS Sp. z o. o. Sp. komandytowa z Lublińca. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji brutto wyniósł 188.000 zł.

  więcej
  Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie
 • Ruszył konkurs startupów dla przedsiębiorców  

  Śląski Fundusz Rozwoju i akcelerator z Doliny Krzemowej – Plug and Play ogłosiły konkurs dla startupów, którego finał odbędzie się podczas Europejskiego Forum Przyszłości w dniach 6-8 października 2021 roku na Stadionie Śląskim. Oprócz szerokiej dyskusji związanej z przyszłością Europy i gospodarką, będzie okazją do rozwinięcia biznesowych skrzydeł dla startupów i firm z sektora MŚP. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 150 tys. zł. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy znajdującej się pod adresem: www.efp-silesia.com.

  więcej
  Ruszył konkurs startupów dla przedsiębiorców
 • Wybierz się do lasu, sfotografuj przyrodę i weź udział w konkursie fotograficznym  

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Odkryj zielone płuca Śląska" organizowanym przez Nadleśnictwo Brynek, którego celem jest przede wszystkim propagowanie i promowanie świadomości ekologicznej oraz prawidłowych zasad zachowania się w lasach. Prace konkursowe powinny przedstawiać walory przyrodnicze Nadleśnictwa Brynek. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2021 r. Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod numerem telefony 32 284 74 63.

  więcej
  Wybierz się do lasu, sfotografuj przyrodę i weź udział w konkursie fotograficznym
 • Kwieciste Kalety  

  W naszym mieście znów kolorowo! Wszystko za sprawą kwiatów, które jak co roku o tej porze ozdabiają miejskie tereny zieleni w tym klomby miejskie. Na ulicach naszego miasta stoją estetyczne donice z różnokolorowymi kwiatami. Na aranżacje te złożyły się takie gatunki jak werbena, pelargonia, petunia mini, plektrantus, kaleus czy nakopa. Mamy nadzieję, że kolorowe, kwietniki będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów aż do późnej jesieni.

  więcej
  Kwieciste Kalety
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy lipcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021
 • Dyżur eksperta ZUS w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  Informujemy, że we wrotek 27 lipca 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, w godzinach od 9.00-12.00, dyżurować będą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil ten ułatwi załatwianiu wielu spraw m.in. złożenie wniosku w ramach programu Dobry Start 300 dla ucznia. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Dyżur eksperta ZUS w Urzędzie Miejskim w Kaletach
 • Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021  

  Kolejny rok z rzędu Miasto Kalety przystąpiło do konkursu na najlepszą przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Tym razem zgłoszona została niedawno wybudowana stanica rowerowa Donnersmarcka. Wielkimi krokami zbliża się głosowanie internetowe, które rozpocznie się od 1.08.2021 i potrwa do 31.08.2021. Nie ukrywamy, że w głosowaniu tym liczymy na wsparcie wszystkich przyjaciół Miasta Kalety. Serdecznie zachęcamy do głosowania i mamy nadzieję, że dzięki Waszej aktywności najlepsza przestrzeń publiczna na Śląsku będzie zlokalizowana właśnie w Kaletach. O szczegółach głosowania będziemy informować.

  więcej
  Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021
 • Oferta pracy  

  Zakład Remontowo Budowlany z ul. Miarki w Kaletach Pana Czesława Krus zatrudni osobę do prac remontowo-budowlanych. Więcej informacji pod nr tel. 507 056 949.

  Oferta pracy
 • Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!  

  Z wielką przyjemnością informujemy naszych mieszkańców, że w lipcu br. Komendant Komisariatu Policji w Kaletach Tomasz Olczyk został awansowany na stopień nadkomisarza Policji. Jak informują przełożeni, jest to awans przedwczesny za szczególne zasługi Pana Komendanta i zaangażowanie, jakie wkłada podczas pełnienia swojej służby. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach Burmistrz Miasta Kalety wraz z Przewodniczącą i Radnymi złożą gratulacje Panu Komendantowi. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Tomaszowi i jesteśmy dumni, że tak wybitny stróż prawa dba o nasze bezpieczeństwo.

  więcej
  Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku  

  Sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową w pełni. W ubiegłym tygodniu na zlecenie Miasto Kalety rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Jędrysku. Wykonawcą robót jest Firma Góra Spółka z o.o. z Węglowic. W ramach prac wykonane zostanie ponad 107 metrów drogi. Przy budowie zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi, nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,0m. Koszt przebudowy tej drogi wyniesie 164.167,61 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 września 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku
 • Postanowienie o zwołaniu XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  3 sierpnia 2021 r., (wtorek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja nadzwyczajna.
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Powiatowy system monitorowania jakości powietrza  

  Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach na terenach gmin powiatu tarnogórskiego zainstalowało system do obserwowania stanu powietrza. Każdy z mieszkańców na bieżąco może śledzić on-line zapisy czujników. Odczyty można monitorować na stronie internetowej, a także na urządzeniach mobilnych po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

  więcej
  Powiatowy system monitorowania jakości powietrza
 • Boisko w Kuczowie znowu jak nowe  

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace polegające na kompleksowej wymianie piłkochwytów na boiskach wchodzących w skład zaplecza sportowego LKS Małapanew Kuczów. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniono siatki na wszystkich piłkochwytach boiska głównego oraz boiska wielofunkcyjnego. Ostatecznie zakupiono około 70 m siatki za kwotę 7.599,57 zł. Obecnie boisko znów jest jak nowe i gotowe do zmagań sportowych. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach obiekt ten został wyremontowany z udziałem dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  więcej
  Boisko w Kuczowie znowu jak nowe

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM