Niedziela, 19 Września 2021  Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Kaletański projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego przeszedł pozytywną ocenę. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie.  

  Zakończyła się procedura weryfikacyjna projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego na 2022 rok. W komisji opiniującej pracował m.in. nasz radny powiatowy Eugeniusz Ptak. Jednocześnie miło nam poinformować, że wniosek z naszego miasta złożony przez dra Piotra Kwiatkowskiego, właściciela „Przychodni kaletańskiej” znalazł się w gronie projektów, które przeszły pozytywnie weryfikację i został zakwalifikowany do głosowania społecznego. Pan doktor, w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, złożył wniosek pn. „Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19”.

  więcej
  Kaletański projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego przeszedł pozytywną ocenę. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie.
 • Od sierpnia weszły w życie nowe dowody osobiste  

  Od 2 sierpnia 2021 r. wydawane są w naszym kraju nowe dowody osobiste. Do warstwy graficznej dowodu osobistego powrócił podpis posiadacza, natomiast w warstwie elektronicznej zamieszczane są odciski palców. Nowy dowód jest bezpieczniejszy i daje więcej możliwości. Od sierpnia 2021 r. nie jest już możliwe złożenie wniosku on-line. Konieczna jest w tym celu wizyta w urzędzie.

  więcej
  Od sierpnia weszły w życie nowe dowody osobiste
 • Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  We wtorek, 3 sierpnia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XXVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 12 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Ruszył konkurs dla młodych organizacji pozarządowych "Śląskie Lokalnie"  

  Rozpoczęła się nowa edycja konkursu grantowego, którego celem konkursu „Śląskie Lokalnie 2021-2023” jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw. Do rozdysponowania jest kwota 1,4 miliona złotych w trzech edycjach. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, mających siedzibę w województwie śląskim, które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wnioski można składać do 31 sierpnia 2021 roku do godziny 23:59.

  więcej
  Ruszył konkurs dla młodych organizacji pozarządowych
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd  

  Trwa kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków trwa do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd
 • Podpisano umowy na dofinansowanie przebudowy ulicy Jana w Kaletach, a także funkcjonowanie kaletańskiego Dziennego Domu Senior+  

  Wczoraj, 2 sierpnia 2021 r. burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia brał udział w spotkaniu przedstawicieli samorządów powiatu tarnogórskiego z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem, które odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Wziął w nim udział także burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech oraz posłowie na Sejm RP Barbara Dziuk oraz Jarosław Gonciarz. Głównym tematem spotkania było podpisanie umów na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz programu wieloletniego Senior+.

  więcej
  Podpisano umowy na dofinansowanie przebudowy ulicy Jana w Kaletach, a także funkcjonowanie kaletańskiego Dziennego Domu Senior+
 • Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  Wakacje już na półmetku. Tymczasem w Miejskim Domu Kultury w Kaletach dzieci na nudę nie narzekają! Jest gwarno i wesoło. Codziennie mają okazję brać udział w ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. W poniedziałek była okazja do spotkania ze znanym przyrodnikiem i leśnikiem panem Czesławem Tyrolem, który bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach oraz przyrodzie. Dzieci były zachwycone opowieściami, ale przede wszystkim eksponatami zwierząt leśnych, które mogły zobaczyć oraz poznać. Do końca wakacji pozostał miesiąc. Zaplanowano jeszcze wiele interesujących atrakcji i aktywności na ten czas! Na pewno nikt nie będzie się nudził.

  więcej
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku  

  Kwalifikacja wojskowa dla podlegających jej osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad trzy miesiące na terenie miasta Kalety przeprowadzana zostanie w dniu 19 października 2021 r. w Tarnowskich Górach w budynku starostwa powiatowego przy ul. Sienkiewicza 16, od godziny 7.00. Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się w miejscu i terminie określonym w wezwaniu, jednakże nieotrzymanie imiennego wezwania nie zwalnia tych osób z obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

  więcej
  Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku
 • Tomasz Galios zastępcą burmistrza Miasta Kalety  

  Z dniem 1 sierpnia 2021 r. powołano na zastępcę burmistrza Miasta Kalety dotychczasowego pracownika Urzędu Miejskiego w Kaletach - Tomasza Galios, obecnie pełniącego funkcję kierownika Referatu Gospodarki Mieniem Gminy i Gospodarki Przestrzennej. Tomasz Galios jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej na kierunku Inżynieria Ruchu. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

  więcej
  Tomasz Galios zastępcą burmistrza Miasta Kalety
 • Zapytanie ofertowe na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach  

  Poniżej prezentujemy zapytanie ofertowe Miasta Kalety na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach na działce nr 543/1. Zakres prac ujęty został w dokumentacji technicznej – projekcie budowlanym oraz przedmiarach robót. Termin złożenia oferty: do dnia 16 sierpnia 2021 r. do godz. 12.00.

  więcej
  Zapytanie ofertowe na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach
 • Gastronomia w Zielonej zaprasza  

  Wszystkich wypoczywających w weekend nad zbiornikami wodnymi w Zielonej zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych przedsiębiorców działających na tym terenie.
  - Restauracja „Słodko i Słono” przy ul. Ofiar Katynia
  - Zajazd „Zielona Sosna” przy ul. Owocowej
  - Lodziarnia przy ul. Owocowej
  - Ośrodek Wypoczynkowy „Zielona” przy ul. Stawowej

  więcej
  Gastronomia w Zielonej zaprasza
 • Akcja „Szczepień przy parafiach” już w najbliższą niedzielę w naszym mieście  

  Przypominamy, że ramach akcji organizowanej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z parafiami z województwa śląskiego, już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia 2021 r., mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję zaszczepić się przeciw COVID-19. Oznakowany punkt szczepień zlokalizowany zostanie w byłej salce parafialnej przy ulicy Kochanowskiego w Jędrysku. Będzie można zaszczepić się w tym dniu po każdej mszy świętej. W punkcie dostępne będą szczepionki firm Pfizer i Johnson&Johnson (jednodawkowa). Osoby chętne do zaszczepienia się proszone będą jedynie o podanie swojego numeru PESEL.
  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje parafii p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku oraz Ośrodkowi Zdrowia „Eskulap” za chęć włączenia się do akcji i wsparcie w procesie szczepień.

  więcej
  Akcja „Szczepień przy parafiach” już w najbliższą niedzielę w naszym mieście
 • Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na spektakl artystyczny  

  Zapraszamy mieszkańców Kalet na spektakl artystyczny w ramach trwającego w naszym mieście polsko-ukraińskiego projektu wymiany młodzieży. Premiera wydarzenia będzie miała miejsce na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach w sobotę, 14 sierpnia br. o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  więcej
  Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na spektakl artystyczny
 • Odbiór końcowy przebudowy ulicy Kilińskiego w Kaletach  

  29 lipca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Kilińskiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji objął budowę nawierzchni utwardzonej z betonowej kostki brukowej wraz z kanalizacją deszczową na całej długości ulicy. Wykonawcą robót była firma BRUKPOL BIS z Koziegłów. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Edward Drabik, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji wyniósł 266.975,08 zł.

  więcej
  Odbiór końcowy przebudowy ulicy Kilińskiego w Kaletach
 • Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka. Już wkrótce nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście!  

  Niedawno informowaliśmy o zakończeniu prac dotyczących pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody m.in. sławnego Cisa Donnersmarcka znajdującego się w leśnictwie Jędrysek. Ten wiekowy cis jest jednym z najstarszych drzew województwa śląskiego. Jest też wspaniałym pomnikiem przyrody i nieocenioną lekcją historii naszych rodzimych terenów, którą warto się chwalić i o nią dbać. Już niedługo na jego terenie Miasto Kalety utworzy ścieżkę dydaktyczno-ekologiczną, która z pewnością stanie się bardzo ciekawą atrakcją przyrodniczą dla naszych mieszkańców oraz turystów.

  więcej
  Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka. Już wkrótce nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM