Środa, 21 Sierpnia 2019  Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Irena Nowak Radnym Roku 2018 w powiecie tarnogórskim  

  4 października 2018 r., podczas uroczystej Gali Samorządowej w Katowicach, radna Rady Miejskiej w Kaletach Irena Nowak odebrała dyplom i medal za zajęcie I miejsca w kategorii Radny Roku w powiecie tarnogórskim. Plebiscyt zorganizowany został przez Dziennik Zachodni, a laureatów wybierali czytelnicy w głosowaniu sms-owym. Panią radną doceniono za aktywność i skuteczność w działaniu na rzecz lokalnej społeczności. W wydarzeniu tym wziął również udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.
  Pani radnej Irenie Nowak serdecznie gratulujemy!

  więcej
  Irena Nowak Radnym Roku 2018 w powiecie tarnogórskim
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2018  

  Szanowni Państwo, prezentujemy wrześniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można go pobrać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2018
 • Swobodny dojazd do Jędryska poważnie zagrożony  

  Z wielkim niepokojem informuję o decyzji podjętej przez Radę Powiatu w Tarnowskich Górach, która wycofała się z zadania pn. „Przebudowa mostu w ciągu drogi 2352S w miejscowości Kalety w ciągu ul. Drozdka”.

  Miasto Kalety udzieliło pomocy Powiatowi na przedmiotowe zadanie w wysokości po 100 000 zł w latach 2019 i 2020 r. Jednak Powiat Tarnogórski zrezygnował z realizacji ww. zadania. Most stanowi kluczowy element w infrastrukturze drogowej Powiatu jak i Miasta Kalety, stanowiąc dla dzielnicy Jędrysek praktycznie jedyną drogę wyjazdową z miasta.

  więcej
  Swobodny dojazd do Jędryska poważnie zagrożony
 • Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w V Niedzieli z Cittaslow w Kaletach  

  W niedzielę, 14 października, w ramach aktywnego spędzenia czasu podczas Niedzieli z Cittaslow zapraszamy do uczestnictwa w rajdzie rowerowym na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Start dwuosobowych drużyn odbędzie się o godzinie 14.00 ze stadionu Unii. Zapisy prowadzone są drogą internetową do dnia 12 października. W poniedziałek, 15 października, zapraszamy młodzież szkolną do sprawdzenia swojej wiedzy o polskich miasteczkach Cittaslow. Test o tej tematyce przeprowadzony zostanie na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (start o godzinie 17.00). Zapisy prowadzone są drogą internetową pod adresem: jacek.lubos@kalety.pl.


  Regulamin rajd na orientację – pobierz

  karta zgłoszeniowa rajd na orientację – pobierz

  Regulamin konkursu – pobierz

  więcej
  Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w V Niedzieli z Cittaslow w Kaletach
 • Majowi roweromaniacy odwiedzili Wrocław  

  W poniedziałek, 1 października, klasa VIa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach oraz klasa VI z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku, w ramach nagrody za najbardziej aktywne uczestnictwo w akcji „Rowerowy Maj”, wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. W związku z brakiem poważniejszych utrudnień dojazdowych kaletańska grupa znalazła się w punkcie spotkania z przewodnikiem (pod Halą Stulecia) niemal punktualnie o godzinie 10-tej.

  więcej
  Majowi roweromaniacy odwiedzili Wrocław
 • Informacja z otwarcia ofert na "Utworzenie Kaletańskiej Pasieki Edukacyjnej"  

  Poniżej przedstawiamy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania polegającego na "Utworzeniu Kaletańskiej Pasieki Edukacyjnej".

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert na
 • Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 9 w województwie śląskim i 116 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”  

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2015–2017 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 116 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 709,54 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 590 samorządów. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 1 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 9 w województwie śląskim Metoda rankingu opisana została następująco: „Pod uwagę bierzemy całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach (2015–2017).

  więcej
  Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 9 w województwie śląskim i 116 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”
 • Zapraszamy na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w speedrowerze  

  TPD Kalety zaprasza wszystkich entuzjastów speedrowera na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, które odbędą się 6 października 2018 r. na torze speedrowerowym w Drutarni. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zapraszamy na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w speedrowerze
 • “Nie będzie remontu mostu”  

  Zapraszamy do lektury artykułu pt.: “Nie będzie remontu mostu”, zamieszczonego na stronie internetowej Tygodnika Gwarek. Artykuł ukazał się również w papierowym wydaniu GWARKA nr 39/2018 z 02.10.2018 r.

  więcej
  “Nie będzie remontu mostu”
 • Komisarz Wyborczy w Katowicach powołał członków Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach  

  Poniżej przedstawiamy składy Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach, powołanych Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Katowicach II w dniu 1 października 2018 r., do przeprowadzenia wyborów organów jednostek samorządu terytorialnego, zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

  więcej
  Komisarz Wyborczy w Katowicach powołał członków Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach
 • I etap przebudowy ul. Rzecznej w Kaletach-Drutarni zakończony  

  I etap przebudowy ul. Rzecznej w Kaletach-Drutarni zakończony. W dniu 26 września 2018 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem tegorocznego etapu przebudowy odcinka drogi gminnej ul. ul. Rzecznej w Kaletach – Drutarni. Był to I etap, długość przebudowanej drogi 0,5 km. Wykonawcą robót było Konsorcjum firm: Lider konsorcjum P.P.U.H. „LIBUD” Liberda Spółka Jawna ul. Sucha 48A 41-200 Sosnowiec Partner LIBUD ASFALTY Sp. z o. o. ul. Daleka 12B/8 41-200 Sosnowiec.

  więcej
  I etap przebudowy ul. Rzecznej w Kaletach-Drutarni zakończony
 • Chór Sonata wystąpił w Ustroniu  

  29 września 2018 r. w kościele pw. św. Klemensa oraz kościele p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Ustroniu, odbyły się koncerty kaletańskiego chóru “Sonata” pod dyrekcją p. Iwony Skop. Chór wystąpił z przepięknym repertuarem pieśni kościelnych. Były to już kolejne występy naszego chóru w partnerskim Ustroniu.

  więcej
  Chór Sonata wystąpił w Ustroniu
 • Bezpieczne i udane zakończenie sezonu rekreacyjno-turystycznego w Zielonej  

  Święto Zielonej, jakie obchodzone było w tym roku w czerwcu, tradycyjnie rozpoczęło nowy sezon rekreacyjno-turystyczny w Zielonej. Zbiorniki wodne, jak co roku, gościły znów wyjątkowo dużo mieszkańców i turystów. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyły się wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie można było wypożyczyć rowerek wodny, kajak lub deskę SUP. Wpływy osiągnięte z tej działalności osiągnęły tego lata blisko 19.000 zł i zasilą budżet Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

  więcej
  Bezpieczne i udane zakończenie sezonu rekreacyjno-turystycznego w Zielonej
 • Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie wyposażenia w pomoce dydaktyczne w PSP nr 1 w Kaletach  

  Miasto Kalety pozyskało kwotę 20.820 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych. Dofinansowanie otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaletach. W ramach otrzymanych środków zostanie doposażona pracownia przyrodniczo – biologiczna, geograficzna oraz fizyczno-chemiczna.

  więcej
  Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie wyposażenia w pomoce dydaktyczne w PSP nr 1 w Kaletach
 • Mija 50 lat od utworzenia w Kaletach pierwszej dziennej szkoły średniej  

  Dnia 1 września 1968 roku otwarto pierwszą w historii Kalet dzienną szkołę średnią. Wcześniej istniało co prawda Technikum Papiernicze, ale była to szkoła wieczorowa. Nowopowstałą szkołą średnią było Technikum Elektryczne z jedną klasą o profilu elektromechanika ogólna. Pierwszą siedzibą szkoły były pomieszczenia w istniejącej już ZSZ mieszczącej się w budynku należącym do KZCP przy ulicy Konopnickiej. Po jakimś czasie szkołę przeniesiono do zaadoptowanego na ten cel budynku tzw. Bursy w Jędrysku.

  więcej
  Mija 50 lat od utworzenia w Kaletach pierwszej dziennej szkoły średniej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn lipiec 2019

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM