Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań w mieście Kalety  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, jako Gminny Komisarz Spisowy, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. Formularze zgłoszeniowe można składać do 31 sierpnia 2021 r.

  więcej
  Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań w mieście Kalety
 • Trwa przebudowa ul. Jana w Kaletach - Miotku  

  Trwają prace remontowe przy przebudowie drogi gminnej ul. Jana w Miotku. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni asfaltowej drogi na długości 555 [mb] i szerokości 5,5 [m] wraz z obustronnymi poboczami o szerokości 0,5 m. z nawierzchni ulepszonej z tłucznia kamiennego. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Jana przewidziany został w umowie z wykonawcą – HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z Boronowa - na 15 października 2021 r. Wartość inwestycji wynosi 553.879,34 zł. brutto.

  więcej
  Trwa przebudowa ul. Jana w Kaletach - Miotku
 • Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia  

  Wodociągi Miejskie w Kaletach informują, że w związku z planowaną wymianą przepływomierza głównego, w dniu 26 sierpnia 2021 r. od godziny 8:00 do godziny 11:00 z przyczyn technicznych wystąpi przerwa w dostawie wody dla dzielnicy Drutarnia. Za utrudnienia przepraszamy.

  Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia
 • Sierpniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" rano w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (25 sierpnia), od godzin rannych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, sierpniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. plakaty dotyczące miejskich imprez- "Święta Truszczycy" oraz "Niedzieli z Cittaslow", plakat z reklamą spektaklu "Mianujom mie Hanka", który odbędzie się w MDK 20 października, materiały dotyczące wydarzeń sportowych w mieście, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, rozplanowanie rozpoczęcia roku szkolnego w kaletańskich placówkach oświatowych, materiały dotyczące miejskich inwestycji, a także sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Sierpniowy numer
 • Preliminarz domowych meczy KS Unia Kalety  

  Poniżej przedstawiamy preliminarz wszystkich meczy KS Unia Kalety rozgrywanych na stadionie miejskim w Kaletach w nowym sezonie piłkarskim klasy okręgowej. Nasza drużyna w rundzie jesiennej rozegra u siebie osiem spotkań, najbliższe 28 sierpnia br. z Pogonią 1947 Kłomnice. Zapraszamy!

  więcej
  Preliminarz domowych meczy KS Unia Kalety
 • Kolejna dostawa żywności dla Kalet  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej. Jego realizatorem w naszej gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku program ten obejmuje dostarczenie żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów.
  18 sierpnia 2021 r. dotarła do Kalet druga darmowa dostawa żywności. Otrzymaliśmy 4.790,52 kg artykułów spożywczych o wartości 25.292,43 zł. Z pomocy skorzystały 252 osoby. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Częstochowie możliwe jest wsparcie znacznej części mieszkańców naszej gminy.

  więcej
  Kolejna dostawa żywności dla Kalet
 • Trzecie aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa  

  W okolicach osiedla przy ul. 1 Maja powstało niedawno aktywne przejście dla pieszych. Jest to już trzeci system poprawiający bezpieczeństwo pieszych w naszym mieście. Przejście zlokalizowane zostało w okolicach osiedla w niedalekiej odległości od miejskiego placu zabaw. Z przejścia dla pieszych w tym miejscu codziennie korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, zmierzając do lasku miejskiego oraz na ogródki działkowe.

  więcej
  Trzecie aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa
 • Zakończenie projektu polsko-czeskiego „Dobre rady na odpady”  

  W ubiegłym tygodniu, delegacja z naszego miasta wzięła udział w zakończeniu projektu edukacyjnego pn. „Dobre rady na odpady”, który odbył się w Vitkovie. Liderem tego projektu było nasze czeskie miasto partnerskie. Celem zadania była przede wszystkim edukacja w zakresie gospodarki odpadami oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej sortowania odpadów. W ramach projektu na terenie naszego miasta prowadzone były w ubiegłym roku m.in. konkursy plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, a finalnie prace te znalazły się w kalendarzu polsko-czeskim na 2021 rok.

  więcej
  Zakończenie projektu polsko-czeskiego „Dobre rady na odpady”
 • „Na dwóch kołach” w Kaletach - oglądaj w najbliższy piątek  

  Jak już informowaliśmy, w ubiegły czwartek, w naszym mieście gościła ekipa regionalnej telewizji TVS, która zrealizowała program pt. „Na dwóch kołach” poświęcony atrakcjom turystycznym Kalet, które warto odwiedzić na rowerze. Odcinek poświęcony naszemu miastu wyemitowany zostanie 27 sierpnia br. o godz. 18.15 na kanale TVS. Zachęcamy do zobaczenia programu.

  więcej
  „Na dwóch kołach” w Kaletach - oglądaj w najbliższy piątek
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach  

  Gmina Kalety przystąpiła do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021 został opracowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

  więcej
  Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach
 • Wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  A co słychać na wakacyjnych zajęciach w Miejskim Domu Kultury w Kaletach? Jak zawsze jest gwarno i wesoło. Pogoda dopisuje, więc dzieci mogą dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęto w Ichtioparku, gdzie najmłodsi mogli korzystać z wypożyczalni sprzętu wędkarskiego i pod czujnym okiem członków kaletańskiego PZW spróbować swoich sił w łowieniu ryb. Frajdy było co nie miara, a przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacji, na które zaplanowano wiele ciekawych zajęć i aktywności. Na pewno nikt na nudę nie będzie narzekał.

  więcej
  Wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego  

  Informujemy, że od września 2021 r. nastąpi przełączenie numeru alarmowego straży pożarnej 998 do centrum powiadamiania ratunkowego 112. Dzwoniąc po numer alarmowy 998 dodzwonimy się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a nie jak dotychczas do Państwowej Straży Pożarnej. Przełączenie numeru alarmowego pozwoli na eliminację kierowania do służb zgłoszeń nieuzasadnionych. Ma to wpłynąć również pozytywnie na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują. Dzięki dostępnym systemom teleinformatycznym, pozwoli również na lepszą koordynację działań wszystkich służb ratowniczych.

  więcej
  Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego
 • Zapraszamy na IX Święto Truszczycy  

  Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury w Kaletach przy współpracy Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW zapraszają w dniach 28-29 sierpnia 2021 r. na IX Święto Truszczycy. W programie między innymi koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Kaletach, występ Dominiki Ślimok, HOLI FESTIVAL - ŚWIĘTO KOLORÓW – co 30 minut wyrzuty kolorów. Gwiazdą IX Święta Truszczycy będzie MONA LISA. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

  więcej
  Zapraszamy na IX Święto Truszczycy
 • Słodka edukacja  

  Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtiopraku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Słodka edukacja
 • Na kajaki do Zielonej  

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów nad zbiorniki wodne w Zielonej do wypożyczalni kajaków. Podczas wakacji wypożyczalnia zaprasza codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

  więcej
  Na kajaki do Zielonej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM