Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”  

  Miasto Kalety zgłosiło kandydaturę mieszkanki naszego Miasta, Pani Marii Rogocz, do konkursu zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego Seniora Roku województwa śląskiego. Pani Maria jest osobą, której postawa i działanie niewątpliwie wpływają na poprawę jakości życia Seniorów w naszym mieście.

  więcej
  Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”
 • Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”  

  Informujemy, że od 21 października 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchamia nabór dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”. Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania, powinna uzyskać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

  więcej
  Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”
 • Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020  

  W dniu 17 października 2020 r., w Drutarni, odbyło się uroczyste zakończenie lotów gołębi pocztowych kaletańskiej Sekcji PZHGP. Na uroczystość zaproszono hodowców z oddziałów Toszek, Pyskowice i Tworóg. Podczas zakończenia wręczono puchary dla najlepszych hodowców Sekcji.

  więcej
   Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020
 • Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem  

  Dzisiaj 21 października 2020 r. w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. Ks. Rogowskiego odbył się odbiór prac inwestycji polegającej na przebudowie kotłowni i systemu centralnego ogrzewania celem dostosowania do zasilania gazem LNG. W odbiorze prac wzięli udział między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, inspektorzy nadzoru oraz pracownicy urzędu miejskiego. Wcześniej dla celów powodzenia całego przedsięwzięcia Polska Spółka Gazownictwa zabudowała na terenie ośrodka tzw. zasilanie wyspowe, z którego będzie czerpane paliwo. Możliwości zbiornika są o wiele szersze, może on zasilać w gaz budynki znajdujące się w niedalekim sąsiedztwie. Wnioski o przyłączenie z tego źródła, złożyli już mieszkańcy m.in. ul. Sobieskiego i Chrobrego.

  więcej
  Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem
 • Pomoc terapeutyczna w gminie  

  W czwartek, 29 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (parter budynku) będzie możliwość skorzystania z zajęć z dyplomowanym psychoterapeutą p. Izabelą Chróst - Jóźwiak, która udziela pomocy mieszkańcom naszego miasta, dotkniętym problemem uzależnień, a także członkom ich rodzin. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy lub porady psychoterapeuty prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaletach pod nr tel. 34/35-27-643.

  Pomoc terapeutyczna w gminie
 • Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte  

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 30 października 2020 r., Premier RP ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada br. cmentarze w całym kraju będą zamknięte.

  więcej
  Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte
 • Miasto Kalety „Marką Śląska”  

  17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Telewizyjna Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja. Kapituła Konkursu doceniła atrakcyjność rekreacyjną Leśnego Zakątka Śląska oraz działania na rzecz promocji turystyki w regionie.

  więcej
  Miasto Kalety „Marką Śląska”
 • Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach  

  Do wczoraj internauci mogli głosować na projekt złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Tym samym, składamy podziękowania wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany na ten projekt głos.
  Ostateczne wyniki, w tym dwa zwycięskie projekty poznamy 26 października br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

  Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach
 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku  

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach-Jędrysku, w dniach 31 października do 03 listopada 2020 r. o zmianie organizacji ruchu na ulicy Pokoju w Kaletach. Na ten czas wprowadza się zmianę organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ul. ks. Rogowskiego, w ul. Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ul. Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywały się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

  Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku
 • Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Od czerwca 2020 r. realizowany jest w naszym mieście etap wykonawczy projektu polegającego na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Celem zadania pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, jest kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25 oraz Sienkiewicza 9. Niedawno informowaliśmy o zaawansowaniu prac budowlanych w budynku przy ul. Fabrycznej 25.

  więcej
  Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że do dnia 30 listopada 2020 r. można jeszcze składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (parter budynku UM) lub pod nr tel. (34) 3527-656.

  Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.
 • Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”  

  Dzisiaj, 19 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach mialo miejsce otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 9 ofert potencjalnych wykonawców. Najtańsza zaoferowana przez spółkę z Sarnowa opiewała na kwotę 218.151,34 zł, najdroższa Spółki z Dąbrowy Górniczej 303.893,86 zł. Poniżej przestawiamy kompletne zestawienie ofert.

  więcej
  Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”
 • Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców  

  Od 15 października 2020 r. przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą wystąpić do ZUS z wnioskiem o świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wnioski można składać tylko elektronicznie - przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

  więcej
  Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców
 • Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  W związku z ciągłym nasilaniem epidemii koronawirusa w Polsce, Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

  więcej
  Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”  

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 149 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 1103,17 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 606 samorządów.

  więcej
  Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM