Niedziela, 19 Września 2021  Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 10 listopada 2020 r., (wtorek) o godz. 13.30, odbędzie się w trybie zdalnym XXI sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ
  ZOBACZ RAPORT O STANIE OŚWIATY

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku  

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
  Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku
 • Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?  

  W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta na bezpłatne testy w ramach NFZ. Najbliższy dla Kalet mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3 w Tarnowskich Górach. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

  więcej
  Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?
 • Kalety w strefie czerwonej  

  23.10.2020 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana. Od 24.10.2020 r. cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa przedstawionych poniżej. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: dystans społeczny, dezynfekcja, noszenie maseczki, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń (DDMA+W).

  więcej
  Kalety w strefie czerwonej
 • Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie  

  W ubiegły piątek, 23 października 2020 r., kolejny raz zarybiono staw na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Do zbiornika wpuszczonych zostało 700 kg ryb – głównie karpi 500 kg, ale również linów 100 kg oraz 100 kg pstrąga tęczowego. Ten amerykański drapieżnik ma długą, bo trwającą ponad 130 lat tradycję hodowlaną w Polsce. Ryby jak tylko podrosną, będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Kolejne zarybianie zbiornika w parku tematycznym planowane jest jeszcze w tym roku w okolicach listopada.

  więcej
  Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie
 • Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm  

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 27 października br., premier Mateusz Morawiecki ogłosił program pomocy dla firm. Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

  więcej
  Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm
 • Zostań wolontariuszem WOŚP!  

  Szef sztabu WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki serdecznie zaprasza do współpracy wolontariuszy podczas kwesty, która zorganizowana zostanie w naszym mieście podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby chętne do włącznie się w akcję zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, proszone są o kontakt pod nr tel. 693 061 019.

  Zostań wolontariuszem WOŚP!
 • Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach. Lokal składa się z 4 pomieszczeń o łącznej powierzchni przeszło 70m2. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 16 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”  

  W rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 tygodnika „Wspólnota” Miasto Kalety zajęło 248 pozycję z wydatkami ze środków UE w latach 2014 -2019 w zł per capita na poziomie 1061,50. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 12 w województwie śląskim. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasteczka”, w której uwzględnionych zostało 607 samorządów. Metoda rankingu opisana została następująco: „Nasze zestawienie obejmuje wartość wszystkich dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014–2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca”

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”
 • Wniosek o utworzenie sztabu WOŚP w Kaletach złożony  

  Wzorem lat ubiegłych Miasto Kalety we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Kaletach, a także ochotnikami podejmującymi się szczytnej działalności w naszym mieście w dniu 21.10.2020 r. złożony został wniosek o zgodę utworzenia sztabu 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto Kalety z Wielką Orkiestrą jest o samego początku. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, sztab w Kaletach będzie funkcjonował pod stałym numerem 374. Funkcję Szefa sztabu od lat pełni Marian Lisiecki Dyrektor MDK w Kaletach. W pracach komisji sztabu tak jak w roku ubiegłym wezmą udział: Pani Iwona Nowak-Magiera, Pan Piotr Kotarski i Pan Krzysztof Lisiecki. We współpracę przy organizacji zbiórki środków na rzecz WOŚP zaangażowały się również Zespół Szkół Publicznych w Kaletach, Zespół placówek Oświatowych w Kaletach Miotku oraz druhowie z OSP Kalety.

  więcej
  Wniosek o utworzenie sztabu WOŚP w Kaletach złożony
 • Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia
 • Puchar Burmistrza w skacie sportowym dla Rajmunda Mazura  

  W miniony piątek 23.10.2020 r. w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi w skacie sportowym. W związku z obostrzeniami epidemicznymi w zawodach wzięło udział 10 zawodników, wszyscy byli reprezentantami sekcji skata przy MDK w Kaletach. W rezultacie najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Pan Rajmund Mazur, który wywalczył Puchar.

   

  więcej
  Puchar Burmistrza w skacie sportowym dla Rajmunda Mazura
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 27 października 2020 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość, (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”  

  Miasto Kalety zgłosiło kandydaturę mieszkanki naszego Miasta, Pani Marii Rogocz, do konkursu zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego Seniora Roku województwa śląskiego. Pani Maria jest osobą, której postawa i działanie niewątpliwie wpływają na poprawę jakości życia Seniorów w naszym mieście.

  więcej
  Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”
 • Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”  

  Informujemy, że od 21 października 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchamia nabór dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”. Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania, powinna uzyskać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

  więcej
  Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM