Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"  

  Preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej działalności dla bezrobotnych, absolwentów i studentów ostatnich lat - to idea rządowego programu "Pierwszy Biznes - Wsparcie na starcie". W środę minister pracy podpisał w tej sprawie umowę z BGK. Program będzie finansowany ze środków przekazywanych przez MPiPS do Banku Gospodarstwa Krajowego, uzyskiwanych ze sprzedaży akcji i udziałów, należących do Skarbu Państwa.

  więcej
  Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II
 • Wybory Samorządowe 2014  

  więcej
 • Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych do Rady Miejskiej w Kaletach  

  Przedstawiamy Państwu pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada 2014 r.  Są to wyniki z protokołów głosowania z wszystkich 5 Obwodowych komisji Wyborczych w Kaletach.

  więcej
  Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych do Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zwycięstwo na koniec rundy  

  W 15-tej, ostatniej kolejce rundy jesiennej I grupy częstochowskiej klasy okręgowej Unia Kalety pokonała w Konopiskach miejscowy Lot 4:1, zbliżając się do swoich sobotnich rywali w tabeli. Obecnie Unia, z 27 punktami zajmuje pozycję numer 4 tracąc do Lot-u 1 punkt, zaś wicelidera Amatora Golce 4 punkty. Na szczycie klasyfikacji ligowej, ze 38. zdobytymi puntami, króluje bezapelacyjnie drużyna MKS Myszków, która przegrała w rundzie jesiennej tylko raz, dwa razy zremisowała i odniosła 12 zwycięstw.

   

  więcej
  Zwycięstwo na koniec rundy
 • Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Miasta Kalety  

  W wyborach na Burmistrza Miasta Kalety, jedyny kandydat na to stanowisko, Klaudiusz Józef Kandzia łącznie z wszystkich obwodów głosowania uzyskał 3.181 głosów na TAK, co stanowi 93,42% wszystkich oddanych głosów.

  Frekwencja w mieście wyniosła 47,45%.

  Ostateczne wyniki wyborów samorządowych przedstawione zostaną do publicznej wiadomości pod adresem wybory2014.pkw.gov.pl.

  Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Miasta Kalety
 • Kolejny krok w likwidacji KZCP  

  W dniu 5 listopada br. likwidator KZCP, w ramach trwającego procesu likwidacji przedsiębiorstwa, zbył kolejną nieruchomość. Sprzedał działkę nr 209/22 o powierzchni 886 m2 położoną przy ul. Brzechwy, przeznaczoną w planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę wielorodzinną. Nabywcą działki został mieszkaniec Kalet. Z tytułu sprzedaży do budżetu miasta wpłynęła kwota 2.000 zł i co roku będzie wpływał podatek od nieruchomości.

  więcej
  Kolejny krok w likwidacji KZCP
 • III Bieg Niepodległości w Zielonej  

  We wtorek 11 listopada w Zielonej, już po raz trzeci z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległosci. Już od godziny 11-tej czynne było biuro zawodów pod wiatą pomiędzy zbiornikami, gdzie na zawodników czekali opiekujący się imprezą z ramienia Urzędu Miejskiego w Kaletach inspektor Jacek Lubos oraz animator Orlika Marcin Prandzioch, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.
  Biegacze, po wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych, otrzymali numery startowe, po czym udali się na miejsce rozpoczęcia biegu- pod "Drzewo Wolności". Przed startem pokrótce objaśniono trasę biegu (która została uprzednio oznaczona w terenie taśmami zabezpieczającymi) i czekające na niej niespodzianki. Kilka minut po godzinie 12-tej sześćdziesięciu biegaczy (rekordowa frekwencja) rozpoczęło 8 kilometrową rywalizację.
   

  więcej
  III Bieg Niepodległości w Zielonej
 • Zagłosuj na kaletańskie gimnazjum!  

  Kaletańskie gimnazjum im. ks. Pawła Rogowskiego, bierze udział w konkursie Tesco dla szkół - "Kulinarni odkrywcy". Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy o idei oraz o zasadach niemarnowania żywności oraz wyposażanie uczniów w przydatne umiejętności i promowanie wśród nich pozytywnych postaw w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności, a także rozwijanie talentów i wyobraźni młodzieży szkolnej.
  Aby zagłosować na film naszych gimnazjalistów należy zarejestrować się na stronie www.tescodlaszkol.pl i wybrać film pt. "Gotowanie to magia". Swoje głosy można oddawać od 17 listopada do 15 grudnia br. Zachęcamy do głosowania!

  więcej
  Zagłosuj na kaletańskie gimnazjum!
 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz  

  Dwunastego listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach im. prof. Henryka Borka odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący tomiki wierszy "Z życia wzięte " i "Retoryczne pytania". Na spotkanie przybyli Wicewojewoda Śląski pan Andrzej Pilot, Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, radni naszego miasta na czele z przewodniczącą komisji kultury Ireną Nowak, przedstawiciele szkół, członkowie rodziny i przyjaciele poetki, a także wszyscy dla których słowo pisane, a szczególnie poetyckie rymy coś znaczą.
  Na spotkaniu, wiersze recytowała sama autorka i członkowie Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego, które pani Maria prowadzi. Autorka publikująca swoje wiersze w prasie lokalnej już od kilku lat, teraz debiutowała wydawniczo. Tym samym jest kolejną kaletańską poetką, która wydała swoje poezje. Tomiki można nabyć w Bibliotece.

  więcej
  Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz
 • Listopadowy Biuletyn Informacyjny już jutro w punktach sprzedaży  

  W piątek 14 listopada od rana będzie można nabywać listopadowy numer "Biuletynu Informacyjnego". Przeczytają w nim Państwo m.in. relacje z przebiegu Święta Edukacji Narodowej, sprawozdanie z likwidacji KZCP w latach 2011 - 2014, materiał na temat inwestycji i rewitalizacji przestrzeni publicznej w naszym mieście. Oprócz tego w numerze znajdą Państwo wszystko, co należy wiedzieć o nadchodzących wyborach samorządowych. Zapraszamy do zakupu!

  Listopadowy Biuletyn Informacyjny już jutro w punktach sprzedaży
 • TG Stacja o wizytacji ministra Andrzeja Biernata w Kaletach  

  Zachęcamy do obejrzenia najnowszego wydania Informacji 7 dni przygotowanych przez ekipę telewizji lokalnej TG Stacja, a w szczególności reportażu na temat wizytacji ministra Andrzeja Biernata w Kaletach (minuta wiadomości 03:45).

   

  więcej
  TG Stacja o wizytacji ministra Andrzeja Biernata w Kaletach
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień, październik, listopad 2014 r.  

  Prezentujemy trzy ostatnie numery Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety (wrześniowy, październikowy, listopadowy) w wersji elektronicznej do pobrania.

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety listopad 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety październik 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety wrzesień 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień, październik, listopad 2014 r.
 • Jak oddać ważny głos w najbliższych wyborach samorządowych  

  Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r., zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. "Ważny krzyżyk. Należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku", jaki pojawił się na łamach portalu www.samorzad.pap.pl.
  Artykuł jasno i zrozumiale omawia zasady jak głosować, aby w najbliższych wyborach nasz oddany głos był ważny i nie został zmarnowany.

  więcej
  Jak oddać ważny głos w najbliższych wyborach samorządowych
 • Niebawem kolejna atrakcja turystyczna w Kaletach. Miasto pozyskało środki europejskie na budowę Ichtioparku  

  Zarząd Województwa Śląskiego na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2014 r. zaktualizował listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Priorytetu III Turystyka, działanie 3.2.2 Infrastruktura okołoturystyczna podmioty publiczne. Z wielką przyjemnością informujemy, że kolejny wniosek złożony przez Miasto Kalety, tym razem pod nazwą: Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach, uzyskał aprobatę i wybrany został do dofinansowania.

  więcej
  Niebawem kolejna atrakcja turystyczna w Kaletach. Miasto pozyskało środki europejskie na budowę Ichtioparku
 • Firmy ”Jan – Trans” i P.W. „Pol Drew” uroczyście otwarły nową siedzibę w Kaletach  

  W sobotę 8 listopada 2014 r. otwarto nowo wybudowany budynek biurowca Firm Janusz Stróżyk Jan – Trans oraz Marek Szczepaniak P.W. Pol – Drew. Część oficjalna spotkania odbyła się w nowej siedzibie przy ul. Powstańców Śl. 4, gdzie goście mogli zwiedzić wnętrza nowego budynku. Na zaproszenie powyższych przedsiębiorstw w uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta Kalety oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach. Jest to kolejny nowy budynek przeznaczony pod działalność gospodarczą wzniesiony na terenach po byłych Zakładach Celulozowo - Papierniczych w Kaletach.

  więcej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM