Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów w Województwie Śląskim  

  Zgodnie z zapisami tzw. uchwały antysmogowej przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego dnia 7 kwietnia 2017 r., zbliża się data graniczna wymiany pierwszej partii kotłów centralnego ogrzewania. Sytuacja ta dotyczy wszystkich mieszkańców Województwa Śląskiego, którzy ogrzewają swój dom paliwami stałymi, jak węgiel, drewno, pellet! Pierwszy termin wymiany tzw. kopciuchów to koniec 2021 roku dotyczy kotłów starszych niż 10 lat.

  więcej
  Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów w Województwie Śląskim
 • Przebudowa drogi gminnej ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I. Termin składania ofert upływa 22 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Przebudowa drogi gminnej ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
 • Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych  

  Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem 2021 przedstawiamy garść statystyk dotyczących miasta Kalety za rok ubiegły. Liczba narodzonych, a jednocześnie zameldowanych w Kaletach mieszkańców w roku 2020 wyniosła 52 osoby, w tym 25 dziewczynek i 27 chłopców. W roku 2019 liczba ta była wyższa, bo 69.

  więcej
  Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Reja w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Reja w Kaletach. Termin składania ofert upływa 27 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Reja w Kaletach
 • Miasto Kalety świętuje 70 lat od nadania praw miejskich  

  1 stycznia minęło równe 7 dekad od momentu, kiedy po raz pierwszy w historii Kalety określono rzeczownikiem „miasto”. Stało się tak na wskutek wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady ministrów z dnia 8 listopada 1950 r. w sprawie nadania ustroju miejskiego niektórym gminom w województwach: katowickim i warszawskim, gromadzie Hajnówka w województwie białostockim oraz zniesienia i zmiany granic niektórych miast i gmin w województwach katowickim i białostockim.

  więcej
  Miasto Kalety świętuje 70 lat od nadania praw miejskich
 • Przebudowa drogi gminnej ulicy Kilińskiego w Kaletach - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Kilińskiego w Kaletach. Termin składania ofert upływa 20 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Przebudowa drogi gminnej ulicy Kilińskiego w Kaletach - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.10.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.11.2020 r. było 250 bezrobotnych, w tym 160 kobiet. 26 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Kalety w reportażu Telewizji Polsat News  

  Zachęcamy do obejrzenia ciekawego reportażu przygotowanego przez Telewizję Polsat News na temat p. Marka Breguły, znanego naszym mieszkańcom głównie dzięki organizacji rajdów rowerowych osób niepełnosprawnych. Pan Marek jest mieszkańcem Tarnowskich Gór, jednak jego przodkowie pochodzili z Kalet. W 2001 roku, jako pierwszy Polak, miał jednocześnie przeszczepione serce i płuca. Po dziś dzień, z tej okazji, dwa razy w roku obchodzi swoje urodziny. Życie stara się spędzać aktywnie dbając przede wszystkim o zdrowie. Jest miłośnikiem dwóch kółek, uwielbia rowerowe przejażdżki i często odwiedza Kalety, gdzie miejsc przyjaznych rowerzystom nie brakuje. Dziękujemy tym samym za promocję naszego miasta, w którym realizowane były sceny do niniejszego reportażu. Panu Markowi życzymy dużo zdrowia, sił i dalszego rozwijania swojej kolarskiej pasji.
  /materiał o p. Marku Bregule od 23 minuty reportażu/

  więcej
  Kalety w reportażu Telewizji Polsat News
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Bocznej w Kaletach. Termin składania ofert upływa 18 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach
 • Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii  

  Mijający rok nie był łaskawy dla przedsiębiorców. Szczególnie tych prowadzących małe i średnie firmy, którzy częściej niż zazwyczaj musieli zmierzać się z wyzwaniami i trudnymi decyzjami, aby móc dalej prowadzić swoją działalność w tych trudnych dla wszystkich czasach. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo pandemii nadal wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Według raportu CEIDG w grudniu 2020 roku w mieście Kalety było zarejestrowanych 509 firm. Liczba firm, w porównaniu z rokiem 2019, wzrosła o 14 przedsiębiorców.

  więcej
  Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii
 • Nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej  

  Na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców. Dotacja jest udzielana ze środków Funduszu Pracy w wysokości do 5.000 zł i jest bezzwrotna pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji. Wnioski należy składać wyłącznie w postaci elektronicznej do dnia 31 stycznia 2021 r.

  więcej
  Nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Jana w Miotku  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę sieci wodociągowej w ulicy Jana w Kaletach Miotku. Termin składania ofert upływa 21 stycznia 2021 r. godz. 11:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Jana w Miotku
 • Sprawozdanie z XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W środę 23 grudnia 2020 r. - w trybie zdalnym - odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu (do protokołu) sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego, radni przystąpili do procedury podejmowania Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021 – 2029 oraz budżetu na 2021 rok.

  więcej
  Sprawozdanie z XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zajaśniało na ulicy Miłej w Kaletach  

  22 grudnia 2020 r. zakończono budowę oświetlenia ulicznego na ulicy Miłej w Kaletach Miotku. Łącznie zabudowano 8 słupów oświetlenia ulicznego i 9 opraw oświetleniowych z lampami typu LED. Wykonawcą prac była firma ELBART z Gliwic. Wartość wykonanych robót wyniosła 46.124,95 zł.

  więcej
  Zajaśniało na ulicy Miłej w Kaletach
 • Tygodnik Gwarek relacjonuje otwarcie Stanicy Donnersmarcka  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video, przygotowanego przez redakcje Tygodnika Gwarek relacjonującego przekazanie nowo wybudowanej Stanicy Donnersmarka turystom kolarzom.

   

  Tygodnik Gwarek relacjonuje otwarcie Stanicy Donnersmarcka

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM