Niedziela, 19 Września 2021  Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Grzegorz Bien szefem kuchni w restauracji Czerwona w Chorzowie  

  Laureat II edycji programu Telewizji Silesia 8 smaków Europy, mieszkaniec Kalet Grzegorz Bien odebrał jedną z nagród jaką wywalczył w trakcie zmagań kulinarnego show. W ubiegłym tygodniu wcielił się w rolę kucharza głównego i przez jeden dzień kierował kuchnią w restauracji Czerwona w Chorzowie. Jeżeli jesteście ciekawi jak sobie poradził Grzegorz w roli szefa kuchni, zapraszamy do obejrzenia specjalnego odcinka 8 Smaków Europy.

  Grzegorz Bien szefem kuchni w restauracji Czerwona w Chorzowie
 • Wypożycz rower w Zielonej i ruszaj po szlakach Leśnego zakątka Śląska  

  W ubiegły weekend w Zielonej, w pobliżu drzewa Wolności zainaugurowała swoją działalność wypożyczalnia rowerów trekingowych. Jej uruchomienie zapowiedziane zostało przez Burmistrza Kalet podczas V Konferencji na temat rozwoju Zielonej, która odbyła się w lutym br. Wypożyczalnia począwszy od 1 lipca br. przez cały okres wakacyjny będzie czynna codziennie od 12.00 do 19.00. Wypożyczalnia działa pod szyldem Miejskiego Domu Kultury w Kaletach, dlatego też wszelkie zapytania związane z jej funkcjonowaniem prosimy kierować do dyrekcji placówki pod nr tel. 693 061 019.

  więcej
  Wypożycz rower w Zielonej i ruszaj po szlakach Leśnego zakątka Śląska
 • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w kaletańskich placówkach oświatowych  

  W piątek 26 czerwca 2015 roku w Kaletańskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015. Na zaproszenie dyrektorów, grona pedagogicznego oraz uczniów, we wszystkich uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kalety: Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia, Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak, Zastępca Burmistrza Dariusz Szewczyk, Skarbnik Miasta Kalety Renata Sosnica oraz radni Janina Perz, Irena Nowak i Krzysztof Rogocz.

  więcej
  Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w kaletańskich placówkach oświatowych
 • Relacja z gali wręczenia Zielonych Czeków 2015 – przeżyjmy to jeszcze raz  

  Zapraszam na relację przygotowaną przez telewizję lokalną TG STACJA z gali wręczenia wyróżnień Zielone Czeki 2015, którą zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  Relacja z gali wręczenia Zielonych Czeków 2015 – przeżyjmy to jeszcze raz
 • Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Klaudiusza Kandzi  

  Rada Miejska w Kaletach na sesji w dniu 25 czerwca 2015 roku, udzieliła burmistrzowi Klaudiuszowi Kandzi jednogłośnego absolutorium za wykonie budżetu za rok 2014. Za poparciem polityki finansowej burmistrza głosowali wszyscy obecni radni.
  Udzielenie absolutorium jednoznacznie wyraża akceptację działalności finansowej oraz uznanie jej za prawidłową i nie budzącą zastrzeżeń.

  więcej
  Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Klaudiusza Kandzi
 • Sprawozdanie z VIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach – sesji absolutoryjnej  

  W dniu 25 czerwca 2015 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się VIII sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej w Kaletach. Obradom przewodniczył Pan Eugeniusz Ptak – Przewodniczący Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z VIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach – sesji absolutoryjnej
 • Cittaslow Polska zachęca do głosowania na "Aleję Dębów"  

  Cittaslow Polska włączyła się w akcję głosowania na Bartosza Wojtala z Kalet - finalistę piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Drzewo Roku”, ogłoszonego przez organizację ekologiczną Klubu Gaja, który do konkursu zgłosił Aleję Dębów w Truszczycy.

  więcej
  Cittaslow Polska zachęca do głosowania na
 • Dwa korty tenisowe czekają na naszych mieszkańców  

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami, Miasto Kalety podjęło kroki celem zwiększenia ilości obiektów do gry w tenisa ziemnego.
  W dniu wczorajszym, na nowo wyremontowanym boisku wielofunkcyjnym na stadionie miejskim, zamontowana została już siatka oraz słupki umożliwiające grę w tenisa. Dodatkowo na piłko-chwytach zainstalowano dodatkową siatkę z gęstszym splotem, która ma za zadanie wychwytywać piłki tenisowe. Kort na stadionie będzie dla naszych mieszkańców ogólnodostępny.

  więcej
  Dwa korty tenisowe czekają na naszych mieszkańców
 • TPD Kalety z tarczą z Rybnika  

  W minioną sobotę drużyna juniorska TPD Kalety odwiedziła Rybnik. Odbyła się tam trzecia runda o tytuł Drużynowego i Indywidualnego Mistrza Okręgu Południowego. Dwie pierwsze drużyny awansują po czterech rundach do finału Mistrzostw Polski i sześciu zawodników do Indywidualnych Mistrzostw Polski. TPD - owcy tym razem wracają z tarczą wygrywając turniej drużynowy i umacniając się na pierwszej pozycji w tabeli okręgu.

  więcej
  TPD Kalety z tarczą z Rybnika
 • Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój szansą dla ponad 12,5 tys. młodych bezrobotnych  

  Ponad 12,5 tys. młodych osób do 29 roku życia otrzyma w tym roku wsparcie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Najbardziej przedsiębiorczy będą mogli też liczyć na udzielenie pomocy bezzwrotnej - dotacji w wys. ok. 21 tys. zł - na utworzenie własnej firmy, a także na doradztwo i szkolenia umożliwiające podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej.

  więcej
  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój szansą dla ponad 12,5 tys. młodych bezrobotnych
 • VIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, iż w dniu 25 czerwca 2015 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach – sesja absolutoryjna. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  zobacz projekty uchwał

  więcej
  VIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2015  

  Szanowni Państwo, prezentujemy majowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można go pobrać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2015
 • Czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" od wtorkowego popołudnia dostępny w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż dziś popołudniu w punktach sprzedaży na terenie miasta pojawi się najnowszy, czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego". Jednocześnie zawiadamiamy mieszkańców Kuczowa, iż ponownie można nabywać nasz miejski miesięcznik w punkcie przy ul. Paderewskiego 39 (sklep p. Janusza Biena).

  Czerwcowy numer
 • Sprawdź pogodę w Kaletach – zainstalowano stację meteo na budynku OSP w Kaletach  

  Miasto Kalety w ubiegłym miesiącu zakupiło i zainstalowało stację meteorologiczną. Urządzenie znajduje się na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Dzięki nowoczesnej technologii każdy za pośrednictwem naszej strony internetowej będzie mógł sprawdzić prognozę pogody typowo dla naszego miasta. Stacja nie przypadkowo zlokalizowana została w budynku OSP, będzie ona pełniła funkcję bezpieczeństwa dla naszego miasta. Uzyskiwane dane pozwolą przewidzieć zagrożenie jakie może przynieść nieoczekiwana zmiana pogody. Podgląd danych ze stacji meteorologicznej jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl – odnośnik zlokalizowany został w menu z prawej strony.

  więcej
  Sprawdź pogodę w Kaletach – zainstalowano stację meteo na budynku OSP w Kaletach
 • Dofinansowane internetowe szkolenia informatyczne  

  Do 30 czerwca 2015 r. można jeszcze zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniach e-learning ogranizowanych przez Akademię EITCA, dofinansowanych w 80% dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej, której ukończenie zostaje poświadczone międzynarodowym certyfikatem informatycznym wydawanym w Brukseli. Dofinansowaniem objęte są kierunki: Grafika Komputerowa, Kluczowe Kompetencje Informatyczne, Informatyka biznesowa, Bezpieczeństwo Informatyczne. Program kursów obejmuje zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.

  więcej
  Dofinansowane internetowe szkolenia informatyczne

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM