Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r.  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konsultacje społeczne w sprawie projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r. Konsultacje prowadzone są w formie pisemnej opinii złożonej w Urzędzie Gminy lub przesłanej drogą korespondencji elektronicznej na adres: ekologia@kalety.pl do dnia zakończenia konsultacji, tj. do 02.02.2021 r.

  więcej
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r.
 • Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19  

  W związku z uruchomieniem w naszym kraju od 15 stycznia br. Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi COVID-19, Miasto Kalety informuje o możliwości dowozu do punktu szczepień osób starszych (powyżej 70 roku życia z niepełnosprawnościami ruchowymi lub ograniczeniami komunikacyjnymi), które nie są w stanie same tam dotrzeć. Miasto zapewnia również pomoc asystenta, który w razie potrzeby pomoże osobie niepełnosprawnej np. wejść do samochodu lub doprowadzi do punktu szczepienia.

  więcej
  Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19
 • Od piątku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów  

  Od jutra, 15 stycznia 2021 r., w ramach Narodowego Programu Szczepień rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych Seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym oraz zawodowym.

  więcej
  Od piątku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2021 r.  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2021 roku. Na realizację zadania przeznaczono w tym roku 160.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 12 lutego 2021 r.

  więcej
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2021 r.
 • Miasto Kalety z dyplomem za Proekologiczną Inwestycję Roku  

  Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, Miasto Kalety zostało laureatem konkursu „Zielone Czeki” w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dydaktyczno-ekologiczny charakter naszej pasieki edukacyjnej, jaka znajduje się w parku tematycznym przy ul. Fabrycznej.

  więcej
  Miasto Kalety z dyplomem za Proekologiczną Inwestycję Roku
 • Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej  

  Podczas ostatniej konferencji Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 11 stycznia 2021 r. przedstawiono informacje na temat powrotu dzieci do nauki stacjonarnej. Od poniedziałku, 18 stycznia br., uczniowie klas I – III szkół podstawowych wracają na zajęcia do placówek oświatowych. Lekcje odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian.

  więcej
  Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej
 • Komunikat dotyczący transportu uczniów do szkoły  

  W związku z powrotem do nauki stacjonarnej w szkołach uczniów klas I-III od 18 stycznia informujemy, że uczniowie z Drutarni i Truszczycy będą dowożeni i odwożeni do/ze szkoły przez firmę UNI-METAL.

  więcej
  Komunikat dotyczący transportu uczniów do szkoły
 • Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, o konieczności złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) w bieżącym roku, gdyż wszystkie świadczenia z tego tytułu są przyznane tylko do 30 maja 2021 r.

  więcej
  Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy grudniowy, ostatni w ubiegłym roku kalendarzowym numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2020
 • Prośba o wypełnienie ankiety dot. przyszłego okresu programowania  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska” rozpoczyna prace nad przygotowaniem dokumentów pozwalających na wykorzystanie środków z nowych funduszy. Aktualnie trwają rozmowy nad wprowadzeniem wielofunduszowości dla LGD w okresie programowania na lata 2021 – 2027. Formuła ta pozwoliłaby na realizowanie projektów za pośrednictwem LGD nie tylko ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jak dotychczas, ale również z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

  W związku z tym prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, której wyniki posłużą nam w przygotowaniu diagnozy potrzeb dla obszaru LGD. Ankieta będzie aktywna do 20.01.2021 r.

  więcej
  Prośba o wypełnienie ankiety dot. przyszłego okresu programowania
 • Oferty pracy firmy NaturDay- właściciela Pałacu w Zielonej  

  Firma NaturDay, która od niedawna jest właścicielem Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, od drugiej połowy marca 2021 roku poszukuje pracowników na stanowiska: Pracownik magazynu/magazynier, Pracownik biurowy z językiem niemieckim. Osoby zainteresowane współpracą mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres rekrutacja@naturday.pl

  więcej
  Oferty pracy firmy NaturDay- właściciela Pałacu w Zielonej
 • Miasto Kalety złożyło wniosek do WFOŚiGW na budowę kanalizacji sanitarnej w Zielonej  

  W ubiegły czwartek, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z radną z Zielonej Mirosławą Potempa złożyli wniosek na budowę kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Zielona. W ramach wniosku, opiewającego na kwotę ponad 8 mln zł, zaplanowano budowę kanalizacji w systemie podciśnieniowym, o łącznej długości około 5000 m.

  więcej
  Miasto Kalety złożyło wniosek do WFOŚiGW na budowę kanalizacji sanitarnej w Zielonej
 • Kolejne - trzecie - aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście  

  Miasto Kalety nieustannie zabiega o realizację działań służących poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W połowie ubiegłego roku w centrum miasta przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach powstało pierwsze aktywne przejście dla pieszych. System ostrzegania kierowców w tym miejscu sfinansowany został ze środków budżetu miasta.

  więcej
  Kolejne - trzecie - aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ulicy Czarneckiego w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Czarneckiego w Kaletach. Termin składania ofert upływa 25 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ulicy Czarneckiego w Kaletach
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm [styczeń – marzec 2021]  

  Poniżej zamieszczamy do wiadomości harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach styczeń - marzec 2021.

  - harmonogram zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna - pobierz

  - harmonogram firmy - pobierz

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm [styczeń – marzec 2021]

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM