Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej  

  16 października br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach spotkali się nauczyciele i pracownicy oświaty czynni i emerytowani z terenu całej gminy, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.
  W wydarzeniu udział wzięli również: poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak wraz z radnymi Mirosławą Potempą i Krzysztofem Rogoczem – członkami Komisji Oświaty.

  więcej
  Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
 • Stowarzyszenie Nasze Kalety reprezentowało Miasto na Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych  

  Członkowie prężnie działającego w Kaletach Stowarzyszenia Nasze Kalety, wzięli udział w sobotę 17 października br., w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych. Konferencja odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Ideą spotkania była prezentacja osiągnięć, dokonań oraz wzajemne poznanie się działających w powiecie organizacji pozarządowych. Swoje stoisko wystawili również członkowie kaletańskiego stowarzyszenia, którzy zaprezentowali swoją dotychczasową działalność promując w ten sposób nasze miasto na niwie powiatowej.

  więcej
  Stowarzyszenie Nasze Kalety reprezentowało Miasto na Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych
 • Nowe ogrodzenie boiska w Kuczowie  

  W dniu 14 października 2015 zakończone zostały roboty związane z wykonaniem ogrodzenia boiska piłkarskiego LKS „Małapanew” Kuczów. Dwumetrowy płot od strony lasu, z siatki ogrodzeniowej rozpiętej na metalowych słupkach, w dolnej części zakończony płytami betonowymi, zabezpieczy boisko przed odwiedzinami nieproszonych gości (dziki, jelenie, itp.), które zniszczyły by nową nawierzchnię trawiastą boiska.

  więcej
  Nowe ogrodzenie boiska w Kuczowie
 • W czwartek w Zielonej rozpoczęły się zawody karpiowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety  

  W czwartek 15 października w restauracji Ośrodka Wypoczynkowego "Zielona" odbyło się uroczyste otwarcie zawodów karpiowych o Puchar Burmistrza Miasta Kalety wliczanych do eliminacji Mistrzostw Polski oraz losowanie stanowisk wędkarskich dla 21 ekip w nich startujących. Miasto Kalety reprezentuje w tych zmaganiach jedna drużyna: Jerzy Pakuła i Marek Kalinowski.

  więcej
  W czwartek w Zielonej rozpoczęły się zawody karpiowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety
 • W parku w Jędrysku zamieszkał niedźwiedź  

  Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak to prawda. Ponad trzymetrowego niedźwiedzia możemy od dzisiaj napotkać w parku miejskim w Jędrysku. Nie ma się co dziwić, Kalety to przede wszystkim piękne i bujne lasy, które przyciągają do siebie już nawet zwierzynę zamieszkującą rezerwaty przyrody.
  Na szczęście nasz niedźwiedź okazał się wyjątkowo łagodny. Nawet polować na nikogo nie będzie bo przyniósł ze sobą rybę z Ichtioparku. A, że pogoda już coraz bardziej kapryśna podarowaliśmy mu parasol, żeby nie moknął.

  więcej
  W parku w Jędrysku zamieszkał niedźwiedź
 • Miasto sprzedało kolejną nieruchomość  

  W drugim przetargu ustnym nieograniczonym który odbył się w dniu 24 września 2015 roku Gmina Kalety sprzedała nieruchomość zabudowaną budynkiem handlowo-usługowym przy ul. Tarnogórskiej. W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta podpisał akt notarialny sprzedaży tej nieruchomości. Działka o powierzchni 0,1418 ha, wraz z budynkiem, została sprzedana za kwotę 213 200 zł. Nabywcą nieruchomości jest przedsiębiorca z Kalet.

  więcej
  Miasto sprzedało kolejną nieruchomość
 • Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego  

  W dniu wczorajszym, 14 października 2015 r., w restauracji Figaro miała miejsce uroczystość uhonorowania par Naszych mieszkańców, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 25 lat. „Srebrne gody” wraz z zaproszonymi świętowali: poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, proboszczowie parafii w Jędrysku i Drutami - Wojciech Ciosmak i Krzysztof Sędłak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca kierownika USC Lidia Chrobok, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak oraz radni Rady Miejskiej Irena Nowak, Ryszard Sendel i Alojzy Rupik.

  więcej
  Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego
 • Stopa bezrobocia w mieście Kalety - statystyka  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2015 roku przedstawia się następująco:
  - Powiat Tarnogórski 9,5%;
  - Województwo Śląskie 8,4%;
  - Kraj 10%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2015 r. było 369 bezrobotnych, w tym 200 kobiet. 41 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 18 kobiet.

  więcej
  Stopa bezrobocia w mieście Kalety - statystyka
 • Złote Gody - czyli jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego w Kaletach  

  13 października 2015 r., w Restauracji “Casyno” miała miejsce uroczystość uhonorowania ośmiu par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 lat. Złote Gody wraz z zaproszonymi świętowali Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot, proboszczowie parafii w Jędrysku i Drutami - Wojciech Ciosmak i Krzysztof Sędłak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca kierownika USC Lidia Chrobok, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz radni Rady Miejskiej Irena Nowak i Kazimierz Złotosz. Szanownym Jubilatom złożono serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i dalszej pomyślności.

  więcej
  Złote Gody - czyli jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego w Kaletach
 • Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach  

  14 października 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci z klas I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kaletach. W tym szczególnym dla dzieci dniu towarzyszyli im rodzice, a także zaproszeni goście, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, a także radni Irena Nowak i Krzysztof Rogocz. Po części artystycznej Pani dyrektor Dorota Mańczak wraz z Burmistrzem Klaudiuszem Kandzią dokonali uroczystego pasowania na ucznia.

  więcej
  Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach
 • Od czwartku w Zielonej rywalizować będą karpiarze  

  W czwartek 15 października nad zbiornikiem Zielona Górna rozpoczną się Zawody Karpiowe o Puchar Burmistrza Kalet. Zawody trwać będą do niedzieli włącznie, zaś o ich wysokiej radze świadczy fakt, że wliczane są do eliminacji Polish Carp Master 2016 - Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym w 2016 roku. Przez 4 dni o tytuł najlepszego karpiarza rywalizować będą 22 dwuosobowe drużyny (niektóre z pomocnikami). Na nagrody przeznaczono niebagatelną kwotę 20 tysięcy złotych pozyskaną od kilku sponsorów. Wręczenie pucharów i nagród odbędzie się w niedzielne popołudnie. Zawody zostały przeniesione z terminu 3-6 września br. ze względu na zbyt niski stan wody w zbiorniku.

  Od czwartku w Zielonej rywalizować będą karpiarze
 • Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku  

  13 października 2015 r. w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku 22 dzieci z klasy pierwszej oficjalnie zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 10.00 występami artystycznymi dzieci, po których dyrektor placówki p. Bożena Dziuk dokonała uroczystego pasowania na ucznia. W tym szczególnym wydarzeniu oprócz rodziców udział wzięli również zaproszeni goście: burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak.

  więcej
  Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!  

  W dniu 13 października 2015 r. (wtorek) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!
 • Nowy projekt finansowany ze środków unijnych pt. „ Wszyscy razem”.  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o rozpoczętej w dniu 29.09.2015 r. rekrutacji do projektu ”Wszyscy razem” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Powiatem Tarnogórskim. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie oraz minimalizowanie skutków wykluczenia społecznego podopiecznych ośrodków pomocy społecznej tj. rodzin cechujących się niewydolnością opiekuńczo - wychowawczą, rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz osób niesamodzielnych z powodu wieku i stanu zdrowia. Rekrutacja trwa do 31.10.2015 r. Ankieta rekrutacyjna jest do odbioru w MOPS Kalety - pokój nr 8 w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. 

  Renata Czudaj

  więcej
  Nowy projekt finansowany ze środków unijnych pt. „ Wszyscy razem”.
 • Od 1 stycznia 2016 r. w Kaletach przez 4 dni w tygodniu będzie działała bezpłatna pomoc prawna  

  Od początku 2016 roku, na terenie całej Polski zacznie funkcjonować system darmowych porad prawnych. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości. System zagwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.
  Pomoc prawna świadczona będzie osobom spełniającym warunki zawarte w w/w ustawie.
  W naszym mieście porady prawne udzielane będą w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach przez 4 dni w tygodniu. O szczegółach powiadomimy wkrótce.

  więcej
  Od 1 stycznia 2016 r. w Kaletach przez 4 dni w tygodniu będzie działała bezpłatna pomoc prawna

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM