Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Uwaga zmiana terminu naboru na rachmistrza spisowego  

  Informujemy, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 na terenie całego kraju został przedłużony do 16 lutego 2021 r. W naszym mieście do realizacji prac spisowych przewidzianych jest 4 rachmistrzów.

  więcej
  Uwaga zmiana terminu naboru na rachmistrza spisowego
 • Weź udział w projekcie "Tradycyjny Sad"  

  Fundacja BOŚ Banku zaprasza do udziału w czwartej edycji projektu "Tradycyjny Sad". Żeby wziąć w nim udział wystarczy uzupełnić krótki formularz rejestracyjny. Termin zgłoszeń upływa 5 marca 2021 roku. Projekt adresowany jest dwutorowo: do młodych ludzi, ponieważ wiedza na temat umiejętnej uprawy i walorów zdrowotnych owoców z drzew tradycyjnych odmian jest potrzebna wśród młodego pokolenia, aby umiało zapewnić sobie wartościowe pożywienie w przyszłości, jak również do szerokiego społeczeństwa, ponieważ obecnie pracujące osoby mogą podjąć decyzję o założeniu sadu przydomowego złożonego ze starych odmian.

  źródło: https://tradycyjnysad.pl

  więcej
  Weź udział w projekcie
 • UWAGA! ZNALEZIONO KLUCZE!  

  W miesiącu styczniu 2021 roku, w okolicach skrzyżowania ulic Leśnej i 1 maja, znaleziono komplet 6 kluczy. Właściciel może odebrać zgubę w Komisariacie Policji w Kaletach.

  UWAGA! ZNALEZIONO KLUCZE!
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022  

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 15 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.

  więcej
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022
 • Sprawozdanie z XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W dniu 4 lutego 2021 r. - w trybie zdalnym - odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu (do protokołu) sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza za 2020 rok, radni wysłuchali sprawozdania przewodniczącego Komisji Rewizyjnej z działalności tej Komisji za 2020 rok.

  więcej
  Sprawozdanie z XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Począwszy od dnia 8 lutego 2021 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości  

  Decyzje roznoszone będą bezpośrednio do miejsca zamieszkania podatników, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:00, w piątki od godziny 7.30 do 14:00. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, w przypadku nieobecności adresata w mieszkaniu, pisma doręcza się za pokwitowaniem pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, gdy osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi. W chwili, gdy nie będzie możliwości przekazania decyzji podatkowej osobie pod wskazanym adresem, doręczyciel zostawi AVIZO z informacją o konieczności odbioru tej decyzji w biurze obsługi petenta Urzędu Miejskiego w Kaletach (parter budynku).

  więcej
  Począwszy od dnia 8 lutego 2021 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości
 • Rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Drutarni  

  W bieżącym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie nowego wielofunkcyjnego boiska w miejscowości Drutarnia. Nowy obiekt w centralnej części dzielnicy zastąpi utworzony w czynie społecznym plac rekreacji. Boisko o wymiarach 26 x 19 m będzie umożliwiało grę w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Nawierzchnia wykonana będzie z poliuretanu, która wraz z 6 metrowymi piłkochwytami zapewni bezpieczeństwo korzystającym oraz najbliższemu otoczeniu nowej infrastruktury sportowej. Prace wykonuje firma GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa. Nowy obiekt sportowy, ma być gotowy do 30 czerwca 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Drutarni
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat gospodarki odpadami  

  W związku z uczestnictwem Miasta Kalety w projekcie partnerskim pn. "Co z odpadem", którego liderem jest miasto Vitkov, zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat gospodarki odpadami, które odbędzie się 18 lutego 2021 r. od godzinie 9.00. Webinarium skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także innych osób zainteresowanych tą tematyką. Zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszeń do 11 lutego br. na odres: olbertova@vitkov.info.

  więcej
  Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat gospodarki odpadami
 • Duże zainteresowanie w naszym mieście Programem Czyste Powietrze  

  Przyjęta przez Sejmik Województwa Śląskiego tzw. uchwała antysmogowa, która wprowadza konieczność wymiany kotłów starszych niż 10 lat w bieżącym roku, spowodowała znaczny wzrost zainteresowania dotacjami na wymianę źródeł ciepła oferowanymi przez Program Czyste Powietrze. W związku z dużym zainteresowaniem oraz licznymi pytaniami kierowanymi do punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze w Kaletach, postanowiliśmy przedstawić najważniejsze warunki oraz zapisy Programu.

  więcej
  Duże zainteresowanie w naszym mieście Programem Czyste Powietrze
 • ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW SEGREGOWANYCH (PAPIER, SZKŁO, TWORZYWA SZTUCZNE) ZABUDOWA WIELORODZINNA  

  Informujemy, iż w zabudowie wielorodzinnej, w miesiącach lutym i marcu 2021 r., uległy zmianie terminy wywozu odpadów komunalnych segregowanych tj. papier, tworzywa sztuczne i szkło. Terminy odbioru w/w frakcji:

  - luty 2021 r. – 08.02.2021 r., 22.02.2021 r.

  - marzec 2021 r. – 08.03.2021 r., 22.03.2021 r.

  więcej
   ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW SEGREGOWANYCH (PAPIER, SZKŁO, TWORZYWA SZTUCZNE) ZABUDOWA WIELORODZINNA
 • Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego wykonane zostaną zabiegi pielęgnacyjne kaletańskich pomników przyrody – Alei Dębów w Truszczycy oraz cisa Donnersmarcka w Jędrysku.Zadanie będzie polegało m.in. na wykonaniu cięć pielęgnacyjno sanitarnych, korekty koron drzew, redukcji wysokości oraz wiązań elastycznych. Prace te zaplanowane zostały na podstawie przeprowadzonej wcześniej opinii dendrologicznej, gdzie uwzględniony został stan fitosanitarny drzew. Na tej podstawie sformułowane zostały zalecenia do wykonania niezbędnych zabiegów zabezpieczających na wiekowych pomnikach przyrody.Realizację zadania zaplanowano na ten rok. Całość projektu opiewa na kwotę 69.709,95 złotych z czego aż 55.691,95 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka
 • Informacja na temat planowanego uruchomienia naboru do Programu Moja Woda w 2021 roku  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, że z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców województwa śląskiego Programem „Moja woda”, prawdopodobne uruchomienie Programu w 2021 roku planowane jest po uzgodnieniach z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w I kwartale 2021 roku.

  więcej
  Informacja na temat planowanego uruchomienia naboru do Programu Moja Woda w 2021 roku
 • Nabór na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia spisu ludności 2021  

  Burmistrz Miasta Kalety, jako Gminny Komisarz Spisowy, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. Formularze zgłoszeniowe można składać do 9 lutego 2021 r.

  więcej
  Nabór na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia spisu ludności 2021
 • Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Brzozowej. Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 51.000 zł. plus podatek VAT. Przetarg odbędzie się w dniu 11 marca 2021 br. o godzinie 11.00 w Urzędzie Miejskim w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach
 • Bezpłatne badanie mammograficzne  

  Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, do których uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi. Nie miały także wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji 9 lutego 2021 w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Urzędzie Miasta, ul. Żwirki i Wigury 2.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej
  Bezpłatne badanie mammograficzne

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM