Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)  

  Od 1 marca 2021 r. uruchomiony zostanie ponownie program dla mieszkańców mający na celu pomoc osobom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Ułatwi on spłatę zadłużenia z tytułu użytkowania lokali komunalnych oraz zobowiązań z tytułu kanalizacji i wody. Założeniem tego programu jest przede wszystkim pomoc w wyjściu z pogłębiającego się zadłużenia i w konsekwencji uniknięcia eksmisji do lokalu socjalnego, bądź w przypadku pozostałych zaległości cywilnoprawnych wobec miasta skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego i do komornika.

  więcej
   Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)
 • Prezentacja w ramach projektu "Co z odpadem?"  

  Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną, która powstała w ramach realizacji projektu partnerskiego pn. “Co z odpadem”. Projekt, którego liderem jest Miasto Vitkov,  realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach programu Przekraczamy Granice,

  więcej
  Prezentacja w ramach projektu
 • Wilki w województwie śląskim  

  W naszych lasach coraz częściej pojawiają się wilki. To dobra informacja, świadcząca o tym, że ochrona tych bardzo cennych dla ekosystemu drapieżników przynosi efekty. W związku z tym, że powrót wilków może powodować pewien niepokój lokalnych społeczności, chcielibyśmy przedstawić Państwu informacje dotyczące wilków.

  więcej
  Wilki w województwie śląskim
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.12.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,1%;

  – Województwo Śląskie 4,9%;

  – Kraj 6,2%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.01.2021 r. było 266 bezrobotnych, w tym 168 kobiet. 27 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 17 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu  

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Miasta Kalety w roku 2021.

  więcej
  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu
 • Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły?  

  Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach. Z wielką radością przyjmiemy uczniów wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

  więcej
  Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły?
 • Termin wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego przedłużony do 28 lutego br.  

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że do dnia 28 lutego 2021 r., przedłużony został termin wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy, jeżeli rodzic sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem w przypadku:
  - zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko,
  - otwarcia tych placówek, gdy brak jest możliwości zapewnienia przez te placówki opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19 albo braku możliwości sprawowania opieki przez dziennego opiekuna z powodu COVID-19.

  więcej
  Termin wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego przedłużony do 28 lutego br.
 • Sto lat minęło… Historia Klubu Sportowego „Unia” Kalety w pigułce  

  W roku 2021 największy klub sportowy naszego miasta obchodzi szacowny jubileusz. Kaletańska „Unia” kończy właśnie sto lat działalności, w związku z czym warto wspomnieć na najbardziej istotne wydarzenia w historii jubilatki. Początki zorganizowanej aktywności sportowej w mieście Kalety są ściśle związane z powstaniem i działalnością ruchu sokolskiego. 14 lutego 1921 roku w późniejszej dzielnicy Kalet – Jędrysku powstało gniazdo „Sokoła”, dzięki czemu powstał klub sportowy- organizacja żyją- ca wówczas przede wszystkim przygotowaniem do zrywu zbrojnego w walce o przyłączenie Górnego Śląska do Polski.

  więcej
  Sto lat minęło… Historia Klubu Sportowego „Unia” Kalety w pigułce
 • 14 lutego 2021 roku Klub Sportowy KS Unia Kalety skończy setny rok swojej działalności  

  Dokładnie 14 lutego 1921 roku w naszym mieście powstał pierwszy piłkarski Klub Sportowy. Od tego czasu upłynął już wiek krzewienia kultury fizycznej i sportu w Kaletach. KS Unia Kalety, co należy szczególnie podkreślić, jest jednym z najstarszych w województwie śląskim oraz najstarszym klubem piłkarskim Podokręgu Lubliniec. Sędziwy Jubilat, który w trakcie swej stuletniej działalności wykształcił wiele pokoleń kaletańskich sportowców jest niezaprzeczalnie dumą naszego miasta i zasługuje na szczególne uznanie. Poniżej przypominamy relację video z jubileuszu 95-lecia naszego futbolowego klubu, który obchodzono w 2016 roku oraz fotogalerię z 90 rocznicy.

  więcej
  14 lutego 2021 roku Klub Sportowy KS Unia Kalety skończy setny rok swojej działalności
 • Lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego" już w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (11 lutego), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł opisujący 29 finał WOŚP, podsumowanie roku 2020 w klubie KS "Unia", obszerny materiał dotyczący 100-lecia historii tego klubu, informacje dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkola w nadchodzącym roku szkolnym, próbę rozwiązania ciekawego zagadnienia pobytu Husytów w naszych okolicach, a także sprawozdanie z XXIII sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupów i lektury!

   Lutowy numer
 • Kalety w publikacji na temat rozwoju miasteczek Cittaslow  

  Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opublikowało w 2020 roku opracowanie pt. „Cittaslow – model rozwoju i współpracy małych miast”. Część merytoryczna książki składa się z czterech rozdziałów, które kolejno charakteryzują miasta należące do sieci Cittaslow pod względem potencjału przyrodniczo – kulturowego, a także analizują uwarunkowania rozwoju współpracy tych miast.

  więcej
  Kalety w publikacji na temat rozwoju miasteczek Cittaslow
 • Oferta edukacyjna Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku  

  Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku. Z wielką radością przyjmiemy uczniów wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

  więcej
  Oferta edukacyjna Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku
 • Podjęto działania mające na celu utworzenie Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej  

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Kalety planuje rozbudowę parku tematycznego Ichtiopark poprzez utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Decyzja ta została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszy się pasieka edukacyjna, która w sezonie generuje spory ruch turystyczny na tym terenie. W ramach rozbudowy tego miejsca powstaną kolejne drewniane pawilony, każdy o innej tematyce edukacyjnej.

  więcej
  Podjęto działania mające na celu utworzenie Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
 • Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach  

  Dyrektor Zespołu Szkół w Kaletach ogłasza na rok szkolny 2021/2022 nabór do następujących placówek oświatowych:

  - klasa I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, ul. 1 Maja 6;

  - klasa I Liceum Ogólnokształcącego w Kaletach, ul. 1 Maja 4;

  - klasa I Technikum w Kaletach, ul. 1 Maja 4.

   

  Informacje o naborze – POBIERZ

  Formularz zgłoszenia z obwodu szkoły – POBIERZ

  Formularz zgłoszenia spoza obwodu szkoły – POBIERZ

  Klauzula informacyjna RODO – POBIERZ

  Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach
 • Rekrutacja do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku  

  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku, ul. Orzeszkowej 10. Zasady rekrutacji poniżej.
  Klauzula Informacyjna RODO ZPO – POBIERZ
  Formularze dostępne TUTAJ

  więcej
  Rekrutacja do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM