Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2021 r.  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej. Realizatorem programu w gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W roku bieżącym program ten będzie obejmować dostawy żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów. Osoby zainteresowane ww. formą pomocy proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaletach – siedziba Urzędu Miejskiego pokój nr 8, 7a, tel. 34 3578 656.

  więcej
  Realizacja pomocy żywnościowej w 2021 r.
 • Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!  

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie przeprowadzany od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku z możliwością jego wydłużenia do 30 września 2021 r. – po drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!
 • Konkurs "Seniorzy w Akcji". Zdobądź dotację i wsparcie w realizacji projektu społecznego  

  Ruszyła rekrutacja do 14. edycji konkursu dla osób 60+ „Seniorzy w akcji”, który realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu: „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs skierowany jest do osób starszych oraz par międzypokoleniowych we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury). Konkurs ma przyjazną formułę. Do wzięcia udziału nie jest potrzebne doświadczenie w pisaniu projektów. Procedura jest bardzo uproszczona. Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Składanie listów intencyjnych trwa do 22 marca 2021 roku.

  więcej
  Konkurs
 • Ruszył nabór do projektu " Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością"  

  Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt skierowany jest do Studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów, a także osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Rekrutacja trwa w trybie ciągłym do wyczerpania miejsc.

  więcej
  Ruszył nabór do projektu
 • Mimo pandemii nadal chcemy rozwijać Zieloną  

  Każdego roku, niezmiennie od 10 lat, na przełomie lutego i marca, nasze Miasto organizowało tradycyjne konferencje w sprawie rozwoju Zielonej. Ich celem jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłych latach nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej na nowy sezon. Do udziału w konferencji zapraszani byli przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają realny wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej.

  więcej
   Mimo pandemii nadal chcemy rozwijać Zieloną
 • Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach We wtorek 2 marca 2021 r. odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Kaletach, sesja została zwołana na wniosek burmistrza w trybie nadzwyczajnym (zdalnym). Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

   

  więcej
  Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Ruszyły prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało dotację w kwocie 480.000 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Chodzi o budynek znajdujący się w centrum miasta przy ulicy 1 Maja. W pierwszej fazie prac modernizacyjnych przystąpiono do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Następny etap robót związany będzie z dociepleniem ścian budynku oraz wykonaniem elewacji. W ramach niniejszego projektu termomodernizacji poddane zostały jeszcze dwa inne budynki wielorodzinne w Kaletach, przy ul. Fabrycznej oraz Sienkiewicza.

  więcej
  Ruszyły prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • „Uchwała antysmogowa” - praktyczne wskazówki  

  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana „uchwałą antysmogową”. Zgodnie z jej zapisami instalacje niespełniające wymagań powinny zostać wymienione zgodnie ze wskazanymi w uchwale antysmogowej terminami. Wiele osób zastanawia, kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek.
  Poniżęj znajdziecie Państwo przydatną infografikę z niezbędnymi informacjami i praktycznymi wskazówkami w sprawie zastosowania się się do zapisów w/w uchwały.

  więcej
  „Uchwała antysmogowa” - praktyczne wskazówki
 • Sukces Rock Time na I turnieju RocknRolLOVE oraz Boogie Mania Online  

  13 lutego grupa Rock Time po ponad roku przerwy wzięła udział w I edycji turnieju RocknRolLOVE-organizowanej przez Klub Sportowy 3 Arte Gliwice Nasi tancerze przetańczyli 50 min w rytmie rocknrolla. W finale znalazły się 3 pary Rock Time, a jedna z nich stanęła na podium zajmując 3 miejsce.

  więcej
  Sukces Rock Time na I turnieju RocknRolLOVE oraz Boogie Mania Online
 • Józef Robotnik w cieniu - czyli Gość Niedzielny o Parafii w Jędrysku  

  Zapraszamy do lektury artykułu Pani redaktor Klaudii Cwołek, pt.: “Józef Robotnik w cieniu” na temat kościoła parafialnego w Kaletach-Jędruku, jaki opublikowany został na łamach Gliwickiego Gościa Niedzielnego – (Nr 8 z dnia 28.02.2021 r.).

  więcej
  Józef Robotnik w cieniu - czyli Gość Niedzielny o Parafii w Jędrysku
 • POPOJUTRZE 2.0 – zgłoś sie do projektu!  

  26 lutego 2021 rozpoczął się II nabór do projektu POPOJUTRZE 2.0. - Centrum Inkubowania Innowacji Społecznych w obszarze edukacji. Program ma na celu rozwój nowatorskich rozwiązań dla edukacji formalnej oraz pozaformalnej na każdym etapie życia człowieka. Do zdobycia są 72 granty, każdy o wartości 60 000 PLN. W projekcie może wziąć udział każdy – zarówno osoby fizyczne jak i instytucje – wymogiem jest stworzenie minimum 2 osobowego zespołu. Grant można przeznaczyć na projektowanie i testowanie MIKROINNOWACJI. Projekt POPOJUTRZE 2.0 jest szansą dla wszystkich osób i instytucji, którzy widzą potrzebę zmian w obszarze kształcenia.

  więcej
  POPOJUTRZE 2.0 – zgłoś sie do projektu!
 • Edukacja wokół Cisa Donnersmarcka  

  24 lutego 2021 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z nadleśniczym Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierzem Błaszczykiem podpisali porozumienie w sprawie nieodpłatnego udostępnienia Miastu Kalety terenu wokół pomnika przyrody – cisa Donnersmarcka. Na mocy dokumentu, nasze miasto będzie miało możliwość wykonania prac związanych z zagospodarowaniem tego miejsca m.in. na cele edukacyjno turystyczne. Miasto ma w planach wytyczenie tematycznej trasy dydaktycznej w tym miejscu. Nie będzie to jednak standardowa ścieżka edukacyjna. Do cisa prowadzić będzie drewniana kładka „nad ziemią” w formie pętli.

  więcej
  Edukacja wokół Cisa Donnersmarcka
 • Ślązoku! określ swoją przynależność narodową i etniczną podczas spisu powszechnego  

  W związku rozpoczynającym się od 1 kwietnia 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności 2021, przekazujemy do zapoznania się pismo Jerzego Gorzelika Przewodniczącego Stowarzyszenia Ruchu Autonomii Śląskiej w sprawie określenia swojej przynależności narodowej i etnicznej w formularzu spisowym. Zachęcamy do zapoznania się z apelem.

  więcej
  Ślązoku! określ swoją przynależność narodową i etniczną podczas spisu powszechnego
 • Od soboty zakaz używania przyłbic i chust. Dozwolone tylko maseczki  

  Podczas ostatniej konferencji Premiera oraz Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 24 lutego  2021 r. poinformowano o przedłużeniu aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 14 marca br. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, od najbliższej soboty wprowadzony zostanie także zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą jedynie maseczki.

  więcej
  Od soboty zakaz używania przyłbic i chust. Dozwolone tylko maseczki
 • Aplikacja STOP COVID. Pobierz i zadbaj o siebie oraz innych  

  STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja działa w oparciu o technologię Bluetooth i co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników.

  więcej
  Aplikacja STOP COVID. Pobierz i zadbaj o siebie oraz innych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM