Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zajęcia taneczne dla Mażoretek  

  Zapraszamy na zajęcia taneczne dla Mażoretek, które prowadzone są w środy oraz w soboty w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Instruktor prowadzący: Ewelina Imiołczyk. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zajęcia taneczne dla Mażoretek
 • Konkurs na amatorski filmik reklamowy promujący ideę Cittaslow  

  Biuro Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow ogłasza konkurs na amatorski filmik reklamowy promujący ideę Cittaslow. Celem konkursu jest promocja idei Cittaslow, w tym ukazanie m.in. przeciwstawienia się globalizacji miast, wspierania różnorodności kulturalnej, ochrony środowiska naturalnego, promocji tradycyjnych lokalnych produktów i rzemiosła oraz dążenia do poprawy jakości życia mieszkańców małych miasteczek. Termin nadsyłania filmów upływa w dniu 4 maja 2017 r.

  więcej
  Konkurs na amatorski filmik reklamowy promujący ideę Cittaslow
 • Informacje 7 Dni TG Stacji  

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Informacji 7 dni TG Stacji. W programie znalazł się między innymi materiał z ubiegłotygodniowego czynu społecznego, który miał na celu posprzątanie terenów przy zbiornikach wodnych w Zielonej - (od 12:10 minuty materiału).

   


   

  Informacje 7 Dni TG Stacji
 • Symbol Zielonej będzie odrestaurowany  

  Władze miasta Kalety podjęły decyzję o renowacji drewnianego wiatraka stojącego na wyspie dolnego zbiornika w Zielonej. Wiatrak przez lata był nierozłącznie związany z Ośrodkiem Wypoczynkowym Kopalni „Dymitrow” (później przemianowanej na „Centrum”) z Bytomia. Podczas odbywających się w Ośrodku licznych przyjęć weselnych stanowił jedną z głównych atrakcji- młode pary dowożone były do niego łodzią i spędzały tam romantyczne noce poślubne. Po przeobrażeniach ustrojowych wiatrak został nieco zapomniany, choć cały czas stanowił wdzięczny temat inspiracji dla fotografów i malarzy.

  więcej
  Symbol Zielonej będzie odrestaurowany
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, iż 4 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach, odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Początek o godz. 14.00. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Miasto Kalety ogłosiło przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ZSiP w Miotku  

  W dniu wczorajszym Miasto Kalety ogłosiło przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku. Wniosek o dofinansowanie realizacji tego zadania złożony został również przez nasze miasto do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach projektu zaplanowano wymianę obecnej nawierzchni boiska z płyt betonowych na nawierzchnię tartanową, montaż piłkochwytów, a także elementów małej architektury tj.: ławki, kosze na śmieci oraz stojak rowerowy. Boisko przystosowane będzie do gier: siatkówka, koszykówka, tenis ziemny, mini piłka nożna oraz piłka ręczna. Otwarcie ofert w przetargu nastąpi 14 kwietnia 2017. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany został na koniec sierpnia br.

  więcej
  Miasto Kalety ogłosiło przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ZSiP w Miotku
 • Rusza II edycja Rządowego Programu „KLUB”  

  Program „KLUB” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych. Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 21 kwietnia 2017 r.

  więcej
  Rusza II edycja Rządowego Programu „KLUB”
 • W niedzielę zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego  

  W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia br., w godzinach od 14.00 do 18.00 zapraszamy naszych mieszkańców do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego. Na miejscu w parku tematycznym będzie możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz otrzymania przynęty do łowienia. Prognoza pogody wskazuje na to, że będzie bardzo ciepło i słonecznie, dlatego zachęcamy aby wyjść z domu i rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu!

  W niedzielę zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego
 • Trwa postępowanie na wyłonienie wykonawcy instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych do c.w.u.  

  23 lutego 2017 roku nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu, którego celem jest wyłonienie wykonawcy projektu pn. „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż układów solarnych oraz ogniw fotowoltaicznych – w mieście Kalety Leśnym Zakątku Śląska". W wyznaczonym terminie do siedziby Urzędu Miejskiego w Kaletach wpłynęło 17 ofert potencjalnych wykonawców.

  więcej
  Trwa postępowanie na wyłonienie wykonawcy instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych do c.w.u.
 • Wiosenne porządki w mieście  

  Jak widać, nasze miejskie służby porządkowe mają ręce pełne roboty. Właśnie trwa pozimowe sprzątanie miasta. Zamiatane są ulice i chodniki oraz gruntownie sprzątane tereny miejskie. W ostatnim czasie wyczyszczone zostały również witacze, jakie usytuowane są przy wjazdach do naszego miasta. Już wkrótce pozimowy przegląd czeka także ścieżki ekologiczno-dydaktyczne. Podobnie jak w roku ubiegłym, wszystkie tablice informacyjne zostaną oczyszczone oraz sprawdzona zostanie poprawność ułożenia kierunkowskazów na trasach. Obserwując pogodę za oknem, chciało by się rzec, że wiosna za pasem. I oby tak było. Bo nasze miasto już prawie gotowe do jej powitania.

  więcej
  Wiosenne porządki w mieście
 • W zabudowie jednorodzinnej lepiej segregowane są odpady komunalne - czyli wyniki kontroli przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kalety  

  Od miesiąca maja 2016 r. (w wybranych miesiącach) Miasto Kalety dokonywało całomiesięcznych kontroli w zakresie przestrzegania Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kalety oraz realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w odniesieniu do złożonych DEKLARACJI.

  więcej
  W zabudowie jednorodzinnej lepiej segregowane są odpady komunalne - czyli wyniki kontroli przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kalety
 • Miasto Kalety pozyskało 10 milionów na budowę kanalizacji w Miotku  

  Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Kalety pozyskało 10 milionów złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Miotku. W ramach inwestycji do sieci podłączonych zostanie ponad 250 budynków.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało 10 milionów na budowę kanalizacji w Miotku
 • Parafianie z Miotka w Radio Silesia  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji, "Boska Silesia" wyemitowanej w poniedziałek 27.03.2017 r. na antenie Radia Silesia, w której udział wzięli Ks. Proboszcz Antoni Swadźba oraz parafianie Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Kaletach-Miotku.

   

  Parafianie z Miotka w Radio Silesia
 • Kalety w filmie Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”  

  Poniżej prezentujemy krótki trailer filmu fabularnego pt. „Wspomnienie lata” oraz wywiad z reżyserem Adamem Guzińskim. Jak zapewne nasi mieszkańcy pamiętają, jedna ze scen tej produkcji nagrywana była w sierpniu 2015 r. w naszym mieście. Planem filmowym na chwilę stała się ścieżka rowerowa przy torach kolejowych prowadząca z Jędryska do centrum. Gościliśmy wtedy w Kaletach aktorkę Urszulę Grabowską znaną min. z serialu „Na dobre i na złe”, a także takich filmów jak „Przedwiośnie” czy „Układ zamknięty”.
  Dołożymy wszelkich starań aby „Wspomnienie lata” znalazło się w repertuarze naszego kina letniego, które w sezonie wakacyjnym wznowi swoją działalność.

  więcej
  Kalety w filmie Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”
 • Remont klombu miejskiego w Kaletach – Drutarni  

  Z nadejściem wiosny rozpoczęły się prace remontowe na terenie naszego miasta związane z poprawą wizerunku oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął w Kaletach prace związane z wymianą krawężników na miejskim klombie usytuowanym przy ul. 3 Maja w Kaletach – Drutani.

  więcej
  Remont klombu miejskiego w Kaletach – Drutarni

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM