Poniedziałek, 27 Września 2021  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów  

  Przypominamy, że od września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium ubiegać mogą się uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, i ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach szczebla co najmniej wojewódzkiego. Wnioski można składać od 1.09.2021 r. do 30.09.2021 r. w przypadku studentów od 1.10.2021 r. do 31.10.2021 r.

  więcej
  Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów
 • Radio Piekary o "Święcie Ryby" w Ichtioparku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat “Święta Ryby”, jakie odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., na terenie kaletańskiego Ichtioparku.
   

  Radio Piekary o
 • W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata  

  W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata W niedzielę, 5 września 2021 r., na torze rolkowym w Kaletach odbyły się „Powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata”. Frekwencja dopisała, a piknik przebiegał się w miłej i sportowej atmosferze. Dużą atrakcją dla uczestników były warsztaty nauki jazdy na rolkach, a poźniej profesjonalny pokaz jazdy w wykonaniu instruktorów szkółki „I LOVE ROLKI”. Po warsztatach odbyły się zawody. Przeprowadzone zostały w duchu walki fair-play w trzech kategoriach wiekowych, podczas których wyłoniono rolkarzy z najlepszym czasem okrążenia 300-metrowego toru.

  więcej
  W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata
 • Monodram "Mianujom mie Hanka" w październiku na scenie MDK w Kaletach  

  Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają 20 października 2021 r. (środa) o godz. 18.00 na monodram pt. "Mianujom mie Hanka" autorstwa Alojzego Lysko w wykonaniu Grażyny Bułka. Spektakl przedstawia trudną historię dwudziestowiecznego Śląska. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach przy ul. Lubliniecka 2.

  więcej
  Monodram
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy sierpniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2021
 • Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego  

  Przypominamy o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów i studentów, mieszkańców naszego miasta, w roku szkolnym 2021/2022. Wniosek należy złożyć do dnia 15 września danego roku szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych – do dnia 15 października danego roku szkolnego. Formularze wniosków można pobrać oraz składać w Urzędzie Miejskim (parter – punkt obsługi petenta), lub ze strony internetowej klikając tutaj.

  więcej
  Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
 • W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym  

  W ubiegły weekend, 4-5 września 2021 r. w Zielonej odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Było to zakończenie Pucharu Treningowego Hunterów 2021 oraz VI eliminacja Pucharu PFTA. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 70 zawodników. Zawody polegały na strzelaniu do metalowych figurek rozmieszczonych w lesie. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, a patronat nad zmaganiami objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym
 • "Na dwóch Kołach" w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia programu pt. „Na dwóch kołach”, jaki zrealizowany został w naszym mieście przez ekipę regionalnej telewizji TVS. Odcinek poświęcony jest atrakcjom turystycznym w Kaletach, które warto odwiedzić na rowerze.

 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!  

  Od 6 do 17 września br. trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2022 rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 6 złożony przez właściciela Przychodni Kaletańskiej - dra Piotra Kwiatkowskiego pn. „Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19”. Realizacja takiego projektu zdrowotnego jest bardzo ważna, potrzebna i z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Głos można oddać TUTAJ. W celu oddania głosu każdy mieszkaniec jest poproszony o wypełnienie interaktywnej karty do głosowania, w której powinien: zaznaczyć wybrany projekt (tylko jeden) podać swoje imię i nazwisko oraz swój adres zamieszkania. Następnie głosujący zostaje poproszony do wypełnienia ankiety dotyczącej budżetu partycypacyjnego wraz z podaniem swojego nr PESEL. Liczymy na aktywność naszych mieszkańców i zagłosowanie na projekt z Kalet.

  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!
 • Największa instalacja fotowoltaiczna w powiecie oficjalnie otwarta  

  2 września 2021 r., na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach, odbyło się uroczyste otwarcie największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim. Burmistrz Klaudiusz Kandzia przedstawił gościom pokrótce genezę projektu oraz zaznaczył, że produkowany z 200 kW instalacji fotowoltaicznej prąd będzie w stanie w większości pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Jest to największa instalacja tego typu w okolicy zrealizowana przez samorząd gminny. Wybudowana została dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
  Największa instalacja fotowoltaiczna w powiecie oficjalnie otwarta
 • Od 1 września ruszają regularne przewozy autobusowe na linii Kalety – Tarnowskie Góry  

  W poniedziałek 23 sierpnia br. odbyło się spotkanie Burmistrza Klaudiusza Kandzi oraz Radnego Michała Brola z przedstawicielem firmy GTV BUS. Rozmowy dotyczyły możliwości uruchomienia przez firmę regularnych przewozów osobowych na linii Kalety – Tarnowskie Góry. Dzisiaj do Urzędu Miejskiego w Kaletach wpłynęła informacja, że firma GTV BUS zamierza z dniem 1 września br. uruchomić wyżej wspomnianą linię autobusową. Poniżej przedstawiamy informację przewoźnika.

  więcej
  Od 1 września ruszają regularne przewozy autobusowe na linii Kalety – Tarnowskie Góry
 • Już jutro w Ichtioparku "Święto Ryby". Zapraszamy!  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Zarząd Koła PZW Kalety serdecznie zapraszają na Święto Ryby” z okazji 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła Kalety. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., na terenie parku tematycznego ICHTIOPARK. W programie m.in. zawody wędkarskie dla dzieci, bezpłatna wypożyczalnia łodzi wiosłowych, stoiska gastronomiczne z menu rybnym oraz bezpłatna degustacja zupy rybnej! Ponadto koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej, Domansky’ego oraz „Kalczyńska śpiewa Annę Jantar”. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.

  więcej
  Już jutro w Ichtioparku
 • W niedzielę zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku zaprasza w niedzielę, w godzinach od 13.00 do 17.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  W niedzielę zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku
 • Zakończenie lata z LKS Małapanew Kuczów  

  Zarząd Klubu LKS Małapanew zaprasza w dniu 19 września 2021 r. na "ZAKOŃCZENIE LATA Z LKS". Początek imprezy godz. 12.00. Miejsce: boisko LKS MAŁAPANEW KUCZÓW. W programie: Turniej szachowy: godz. 12.00 dla dzieci do 10 lat, godz. 14.00 młodzież 11 - 17 lat, godz. 16.00 kategoria open /tempo gry 10 min dla zawodnika/, godz. 16.30 mecz seniorów „serie B" podokręgu Lubliniec: LKS MAŁAPANEW KUCZÓW - LKS DRAGON RUSINOWICE. Ponadto ścieżka akrobatyczna, teqball, dmuchaniec, stół do piłkarzyków i tenis stołowy. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zakończenie lata z LKS Małapanew Kuczów
 • Dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach - dział Świadczeń Rodzinnych informuje osoby pobierające aktualnie zasiłek rodzinny, których dzieci rozpoczynają naukę w szkole średniej w roku szkolnym 2021/2022 o możliwości ubiegania się o dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.

  więcej
  Dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM