Niedziela, 19 Września 2021  Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Nieodpłatna pomoc prawna  

  Poniżej przedstawiamy listę punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Tarnogórskiego. W myśl przepisów, z pomocy tej może skorzystać każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej w tym osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Poradę można uzyskać po wcześniejszym umówieniu się na wizytę pod numerem telefonu 32/381 37 76 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

  więcej
  Nieodpłatna pomoc prawna
 • Turystyka rowerowa w naszym mieście jako promocja zdrowego stylu życia  

  Miasto Kalety, jako Gmina Przyjazna Rowerzystom, duży nacisk kładzie na promocję turystyki kolarskiej, jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. W naszym mieście, w którym przeważają tereny leśne, aktywny wypoczynek na dwóch kółkach stał się już dla wielu mieszkańców sposobem na zdrowy styl życia. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne, a także ciągle rozwijająca się infrastruktura dla rowerzystów, pozwalają popularyzować tę formę turystyki w naszym mieście.

  więcej
  Turystyka rowerowa w naszym mieście jako promocja zdrowego stylu życia
 • Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia  

  Podczas dzisiejszej (7 kwietnia br.) konferencji prasowej Ministra Zdrowia, poinformowano o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. Aktualne obostrzenia będą ważne do 18 kwietnia 2021 r.

  więcej
  Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia
 • 500 Plus. Nowy okres świadczeniowy  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina wszystkim osobom, które pobierają świadczenie wychowawcze (500+) i do tej pory nie złożyły wniosku na nowy okres świadczeniowy 2021/2022, o konieczności złożenia nowego wniosku o przyznanie świadczenia.
  Świadczenia przyznane w 2019 r. są obowiązujące do 31.05.2021 r. Wnioski można składać droga elektroniczną, a od 1 kwietnia również tradycyjnie tj. papierowo. Wnioski są dostępne w MOPS – parter Urzędu Miasta. Więcej informacji pod nr telefonu 34 3527 656.

  500 Plus. Nowy okres świadczeniowy
 • Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów w naszym mieście  

  Na terenie nowopowstałych stanic rowerowych w Jędrysku, pojawiły się kolejne udogodnienia dla cyklistów. Miasto Kalety zamontowało w ubiegłym tygodniu przy stanicy Myśliwskiej oraz Donnersmarcka samoobsługowe stacje napraw rowerów. Na terenie Kalet od dłuższego czasu funkcjonują już podobne urządzenia, które zlokalizowane zostały w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rowerzystów. Samoobsługowe stacje naprawy to niewątpliwie bardzo przydatne elementy infrastruktury sportowo-turystycznej, z której często korzystają rowerzyści podróżujący ścieżkami Leśnego zakątka Śląska.

  więcej
  Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów w naszym mieście
 • Znów rośnie zadłużenie KZCP wobec Miasta  

  Proces likwidacji Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych trwa od 1994 roku. Od tego czasu zadłużenie KZCP wobec Miasta Kalety stale rosło i na koniec 2010 roku wynosiło 1.069.567,00 zł. W wyniku działań likwidatora i władz miasta zadłużenie to na koniec 2014 roku zmalało do kwoty 119.478,08 zł. Obecnie zadłużenie wobec miasta ponownie wrosło i wynosi 782.211,60.

  więcej
  Znów rośnie zadłużenie KZCP wobec Miasta
 • Przedłużenie terminu w konkursie na koncepcję ogrodu deszczowego  

  Do 15 kwietnia 2021 roku wydłużamy termin składania koncepcji na wykonanie „deszczowego ogrodu” na terenie lasku miejskiego na osiedlu przy ul. 1 Maja. W ramach koncepcji należy uwzględnić utworzenie ogrodu deszczowego z różnymi formami roślinności, które zasilane będą wodami opadowymi pobliskich budynków wielorodzinnych. Najbardziej kreatywne i ciekawe pomysły trafią do ostatecznego projektu zagospodarowania „lasku osiedlowego”. Termin nadsyłania prac mija 15 kwietnia 2021 r. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz mapkę z wizualizacją terenu.

   

  więcej
  Przedłużenie terminu w konkursie na koncepcję ogrodu deszczowego
 • Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!  

  Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br. Umowa Partnerstwa to docelowo uzgodniona z Komisją Europejską strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027. Dokument określa cele i sposób inwestowania funduszy unijnych z polityki spójności, na którą w przyszłej perspektywie będziemy mieli łącznie około 76 miliardów euro.

  więcej
  Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!
 • Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021  

  Dzisiaj, 1 kwietnia, rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Będzie on przeprowadzany do 30 czerwca 2021 roku z możliwością jego wydłużenia do 30 września 2021 r. – po drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 • Odwiedź Kalety z aplikacją EKOMUZEA  

  Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska przy współpracy w ramach projektu pn.: „Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea" udostępniła darmową aplikację mobilną skierowaną do mieszkańców turystów, biegaczy i rowerzystów odwiedzających teren obszaru między innymi 16 gmin wchodzących w skład stowarzyszenia. Na terenie Kalet oznaczono szereg miejsc wartych odwiedzenia takich jak Ichtiopark, stanice rowerowe czy wiatrak nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Aplikację można pobrać ze sklepów: Google Play i App Store.

  więcej
  Odwiedź Kalety z aplikacją EKOMUZEA
 • Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy. Termin składania ofert upływa 15 kwietnia 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. Termin opracowania dokumentacji ustalony został do dnia 10 listopada 2021 roku.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Reja w Kaletach  

  Miasto Kalety rozpoczęło w ubiegłym tygodniu przebudowę ulicy Reja. Wykonawcą robót jest firma P.H.U. ARGO z Lisowa. Przebudowane zostanie 106 metrów drogi o szerokości 5 metrów. Nawierzchnia ulicy wykonana zostanie z mieszanek mineralno-bitumicznych, natomiast zjazdy na posesje z betonowej kostki brukowej. Koszt tej inwestycji wyniesie 194.251,90 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na dzień 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Reja w Kaletach
 • Nowe boisko w Drutarni już wkrótce zostanie oddane do użytkowania naszym mieszkańcom  

  Trwają prace przy budowie nowego boiska wielofunkcyjnego w Drutarni. Wykonana została już nawierzchnia poliuretanowa boiska, a także zamontowane słupy pod montaż piłkochwytów. Boisko o wymiarach 26 x 19 m będzie umożliwiało grę w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Prace wykonuje firma GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa. Nowy obiekt sportowy ma być gotowy do końca czerwca 2021 roku. Miasto Kalety dąży do tego, aby w każdej dzielnicy naszego miasta funkcjonowały podobne miejsca sportu i rekreacji.

  więcej
  Nowe boisko w Drutarni już wkrótce zostanie oddane do użytkowania naszym mieszkańcom
 • Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej  

  Informujemy, że Wojewódzkie Biuro Spisowe zamieściło na stronie internetowej poświęconej NSP 2021, wersję demonstracyjna aplikacji spisowej. Tryb demo umożliwia osobom zainteresowanym zapoznanie się z pytaniami, które już 1 kwietnia 2021 r. pojawią się w formularzu spisowym. Aplikacja pozwala na zapoznanie się ze specyfiką i sposobem obsługi formularza. Wcześniejsze zapoznanie się z formularzem spisowym daje respondentom możliwość na przygotowanie się do odpowiedzi na pytania stawiane w spisie, natomiast rachmistrzom spisowym umożliwia nabycie umiejętności praktycznych w pracy z aplikacją spisową. Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją.

  więcej
  Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - marzec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - marzec 2021

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM