Poniedziałek, 13 Lipca 2020  Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Wielki sukces grupy Rock Time w Warszawie  

  Niezmiernie miło nam poinformować, że para taneczna grupy Rock Time, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach, Katarzyna Bodora i Adrian Kalus zdobyli I miejsce w tegorocznym 40. Ogólnoświatowym Turnieju Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a w Warszawskim Klubie Stodoła. W turnieju wzięło udział 8 par reprezentujących naszą kaletańską grupę taneczną. Do finału tego prestiżowego konkursu zakwalifikowała się również para: Lenka Dudek i Tadeusz Tarnowski. To ogromny, kolejny sukces tancerzy z Kalet, serdecznie im gratulujemy!

  więcej
  Wielki sukces grupy Rock Time w Warszawie
 • Miasto Kalety dobrym partnerem biznesowym  

  W piątek, 21 lutego 2020 r., w Operze Śląskiej w Bytomiu, odbył się koncert noworoczny Izby Przemysłowo-Handlowej z Tarnowskich Gór. W wydarzeniu tym wzięli udział przede wszystkim przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu, ale także samorządowcy i reprezentanci świata kultury i nauki. Podczas Gali nagrodzone zostały firmy wyróżniające się dynamiką rozwoju oraz te, które m.in. znane są z akcji charytatywnych i społecznych. Promowane były również miasta, które są godnymi partnerami samorządowymi dla przedsiębiorców. W tym zaszczytnym gronie znalazło się również nasze Miasto, które według grona specjalistów stwarza przyjazne warunki dla rozwoju działalności gospodarczej.

  więcej
  Miasto Kalety dobrym partnerem biznesowym
 • Projekt pn. "Najlepsza firma w mieście"  

  Dla przedsiębiorców chcących skutecznie zaistnieć na rynku i budować trwałą sieć klientów, firma Activ-Net przygotowała projekt pod nazwą "Najlepsza firma w mieście". Jest to narzędzie, które wykorzystuje ekosystem reklamowy, przez co końcowy przekaz jest skuteczny, miarodajny i o szerokim zakresie oddziaływania.

  więcej
  Projekt pn.
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy lutowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2020
 • Oficjalne otwarcie Przedszkola „Miluś”  

  W piątek, 21 lutego 2020 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wziął udział w uroczystości oficjalnego otwarcia Przedszkola „Miluś” w Kaletach, która połączona była z pasowaniem na przedszkolaka. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali specjalnie na tę okazję bardzo ciekawy program artystyczny, po którym dyrektor placówki p. Karolina Dąbrowska-Lisiecka dokonała uroczystego pasowania. Burmistrz Klaudiusz Kandzia podziękował za zaproszenie na to ważne wydarzenie oraz przekazał przedszkolakom upominek w postaci zabawek edukacyjnych.

  więcej
  Oficjalne otwarcie Przedszkola „Miluś”
 • APEL Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z apelem do mieszkańców Kalet o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego na ulicy Powstańców Śląskich w Kaletach, w rejonie przejazdu kolejowego. Prosimy o parkowanie na w/w ulicy zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przypomnieć należy, że zgodnie z kodeksem ruchu drogowego zabrania się parkowania pojazdów w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania oraz przejazdu kolejowego, zarówno przed jak i za rzeczonym przejazdem kolejowym (dotyczy również chodnika i pobocza). Na odcinku gdzie został umieszczony słupek z jedna kreską (znak G-1C) obowiązuje zakaz postoju od wskazanego znaku drogowego do przejazdu kolejowego po obu stronach drogi.

  APEL Komisariatu Policji w Kaletach
 • Trwa realizacja projektu unijnego - modernizacja sieci wodociągowych  

  W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, trwają prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie naszego miasta. W tym roku zostaną zmodernizowane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Kilińskiego, Kaczorowskiego, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna).

  więcej
  Trwa realizacja projektu unijnego - modernizacja sieci wodociągowych
 • Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)  

  Od 1 kwietnia 2020 r. uruchamiamy powyższy program dla mieszkańców mający na celu pomoc osobom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Program ułatwia spłatę zadłużenia z tytułu użytkowania lokali komunalnych oraz zobowiązań z tytułu kanalizacji i wody. Założeniem tego programu jest przede wszystkim pomoc wyjściu tych osób z pogłębiającego się zadłużenia i w konsekwencji uniknięcia eksmisji do lokalu socjalnego, bądź w przypadku pozostałych zaległości cywilnoprawnych wobec miasta skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego i do komornika.

  więcej
  Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)
 • Ruszyła XI edycja programu "Patriotyzm Jutra"  

  Muzeum Historii Polski ogłasza nabór wniosków do XI edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm Jutra” skierowanego do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. Jest to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Nabór wniosków potrwa do 8 marca 2019 r.

  więcej
  Ruszyła XI edycja programu
 • Miasto Kalety nadal na fali wielkich gwiazd! Kto w tym roku zagości na Dniach Kalet?  

  Po niezwykle udanych koncertach, jakie miały miejsce w ostatnich latach podczas dni Kalet, kiedy to występowały takie gwiazdy jak Perfekt, Ira czy Wilki, Miasto Kalety postanowiło, że i w tym roku będziemy gościć znakomitych artystów. Tym samym zdradzamy, że gwiazdami tegorocznych Dni Miasta będzie Zespół Blue Cafe oraz Patrycja Markowska. Tych gwiazd chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Są to artyści wyższego formatu polskiej sceny muzycznej. Przeboje Patrycji takie jak np. Dzień za dniem, „Za nas dwoje” albo zespołu Blue Cafe „Do nieba do piekła” okazały się hitami, które podbiły listy przebojów i zna je niemal każdy.

  więcej
  Miasto Kalety nadal na fali wielkich gwiazd! Kto w tym roku zagości na Dniach Kalet?
 • Zestawienie ofert w przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb placówek oświatowych w Kaletach  

  19 lutego 2020 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb placówek oświatowych w ramach realizacji projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach. Poniżej przedstawiamy zestawienie ofert.

  więcej
  Zestawienie ofert w przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb placówek oświatowych w Kaletach
 • Radio Piekary o koncertach na Dniach Kalet  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach” na temat koncertów jakie będą mialy miejsce w naszym mieście podczas najbliższych Dni Kalet.

  Radio Piekary o koncertach na Dniach Kalet
 • Gwarek na temat "Czeskich historii"  

  Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem “Porwali pociąg i uciekli do RFN” jaki ukazał się na łamach witryny internetowej www.gwarek.com.pl na temat książki pt. "Czeskie historie” autorstwa p. Jacka Lubosa. Materiał ukazał sie również w tradycyjnym wydaniu Gwarka z dnia 18 lutego 2020 r.

  więcej
  Gwarek na temat
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 25 lutego 2020 r. o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • 14 marca 2020 r. zapraszamy wszystkich chętnych na X tradycyjne sprzątanie Zielonej!  

  Tak to już 10 lat jak sprzątamy Zieloną!. Pierwszy czyn społeczny zainaugurowany przez Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię odbył się 19 marca 2011 r. Poniżej można zobaczyć archiwalne zdjęcia z poprzednich wydarzeń. Przez te lata wspierają nas członkowie koła wędkarskiego PZW Kalety z Prezesem Robertem Kudrem na czele, społecznicy oraz mieszkańcy Zielonej.

  więcej
  14 marca 2020 r. zapraszamy wszystkich chętnych na X tradycyjne sprzątanie Zielonej!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn czerwiec 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM