Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach przypomina, że jeszcze tylko do końca czerwca będzie można dodzwonić się na stare numery telefoniczne wszystkich jednostek Policji w całym kraju. Od 1 lipca 2021 r. będzie można skontaktować się telefonicznie jedynie wybierając prefiks MSWiA – 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory wyłącznie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112. Poniżej zamieszczamy nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach:

  więcej
  Nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach
 • Miejskie obchody Dnia Dziecka  

  Dzisiaj, 1 czerwca 2021 r., na stadionie miejskim w Kaletach odbył się piknik sportowo-rekreacyjny dla dzieci z terenu naszego miasta z okazji ich święta. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy Publicznych Szkół Podstawowych, a także KS Unia Kalety. Pogoda dziś dopisała, humory dzieciom także. Były gry, zabawy, zawody sprawnościowe, różnorakie konkursy tematyczne i sportowe, a także konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W ramach imprezy odbył się również pokaz strażacki, który przyniósł dzieciom sporo frajdy i radości oraz nauka tańca „Jerusalema”. Dla każdego dziecka przewidziany został także słodki poczęstunek.

  więcej
  Miejskie obchody Dnia Dziecka
 • Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich  

  28 maja 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy dla pszczelarzy będących podmiotami prowadzącymi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Wnioski o udzielenie pomocy należy składać na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej do Kierownika BP ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza, w terminie od dnia: 28.05.2021r. do dnia 30.06.2021 r.

  więcej
  Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich
 • Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach  

  Zakończyły się prace budowlane przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach. W nieruchomości tej, która stanowi własność gminy Kalety, wymieniono między innymi stolarkę okienną i drzwiową, pokrycie dachu, docieplono poddasze oraz ocieplono styropianem ściany zewnętrzne. Prace te realizowane były w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety,” na jaki miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W ramach tego zadania, termomodernizacji wcześniej poddane został także budynki przy ul. Fabrycznej 25 oraz ul. Sienkiewicza 9.

  więcej
  Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach
 • Zapraszamy na „Rajzowanie po kalyckich stanicach”  

  Miasto Kalety serdecznie zaprasza mieszkańców oraz turystów na rowerowy piknik rodzinny pn. „Rajzowanie po kalyckich stanicach”, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na terenie naszych trzech stanic rowerowych. Rozpoczynamy o godzinie 12.00. Kolejność zwiedzania stanic dowolna. W każdej będzie czekać mnóstwo niespodzianek. Największą atrakcją będą „zwariowane rowery” – super zabawa dla całej rodziny! W programie także m.in. plenerowa wystawa tyskiego Koła Łowieckiego Kania, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, zabawy sprawnościowe dla najmłodszych, a także pyszne specjały kuchni myśliwskiej oraz lokalnej. Rajzować do woli między stanicami będzie można aż do 19.00. Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich stanic! Stanicy w Truszczycy oraz Donnersmarcka i Myśliwskiej w Jędrysku.

  więcej
  Zapraszamy na „Rajzowanie po kalyckich stanicach”
 • Anna Ślimok z Kalet w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021  

  Miło nam poinformować, że nasza mieszkanka, Anna Ślimok, bierze udział w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021. Jest to jedna z edycji konkursu odbywającego się w ramach wyborów Miss Polski Nastolatek. Zwyciężczynią tego plebiscytu zostanie kandydatka, której zdjęcia zdobędą największą liczbę tzw. lajków. Głosowanie potrwa do 18 czerwca br. Zachęcamy do oddania swojego głosu na Anię (nr 17).

  więcej
   Anna Ślimok z Kalet w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021
 • Zbierz komplet pieczątek z wizerunkiem stanic i odbierz gadżet rowerowy  

  Niedzielne rajzowanie po stanicach coraz bliżej. Prognoza pogody na ten dzień jest bardzo optymistyczna, dlatego przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Miasto Kalety zadbało o kolejną atrakcję dla naszych mieszkańców w tym dniu. Specjalnie na tę okazję zaprojektowano i wykonano pieczątki turystyczne z wizerunkiem naszych trzech stanic rowerowych. W niedzielę, w każdej ze stanic będzie możliwość pobrania pamiątkowej karty, na której będziemy mogli odbijać pieczątki. Dla tych, którzy odwiedzą w tym dniu nasze trzy stanice i zbiorą komplet kolorowych pieczątek, przewidziano gadżet rowerowy (do odbioru w Stanicy w Truszczycy). Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na rodzinne rajzowanie!

  więcej
  Zbierz komplet pieczątek z wizerunkiem stanic i odbierz gadżet rowerowy
 • Rajzuj po stanicach i szukaj zwariowanych rowerów!  

  Dziś uchylimy rąbka tajemnicy na temat największej atrakcji, jaka będzie czekać na naszych mieszkańców i turystów podczas niedzielnego rajzowania po stanicach. „Zwariowane Rowery” - jak sama nazwa wskazuje, będą zwariowaną atrakcją - i to nie tylko dla najmłodszych! Energorower napędzający tor wyścigowy z samochodzikami, symulator jazdy na rowerze, a także refleksomierz i precyzjometr, będą czekać w jednej z naszych stanic rowerowych. Zapewnią one z pewnością dużo dobrej zabawy, radości i uśmiechu! Do zobaczenia w niedzielę w stanicach!

  więcej
  Rajzuj po stanicach i szukaj zwariowanych rowerów!
 • Plenerowa wystawa zwierząt leśnych w Stanicy Myśliwskiej  

  A jakie atrakcje czekają nas w Stanicy Myśliwskiej, podczas niedzielnego rajzowania? Tyskie Koło Łowieckie KANIA zaprasza na plenerową wystawę zwierząt leśnych. Będzie także możliwość porozmawiania z leśniczymi i myśliwymi o gatunkach zwierzyny występującej w lokalnych lasach, a dla smakoszy dziczyzny będą czekały pyszne specjały kuchni myśliwskiej i nie tylko. Do zobaczenia na miejscu!

  więcej
  Plenerowa wystawa zwierząt leśnych w Stanicy Myśliwskiej
 • Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?  

  Niedzielne rajzowanie zbliża się wielkimi krokami. Stanicy w Truszczycy przy ulicy Dębowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Od 2018 roku gości naszych turystów kolarzy, którzy chętnie wypoczywają w niej podczas rowerowych wycieczek. W tym roku, Miasto Kalety ustawiło kolejne dwie stanice rowerowe, tym razem w leśnictwie Jędrysek. Łatwo można do nich dotrzeć skręcając w las z ulicy ks. Rogowskiego (koło leśniczówki lub przed mostem kolejowym). Poniżej przedstawiamy dokładną mapkę z zaznaczonymi trasami. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
  Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?
 • Robi się kolorowo i kwiatowo  

  Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Kaletach zadomowił się już na kolejny sezon letni nasz kaletański ślimak kwiatowy. Przypomina on mieszkańcom oraz turystom o przynależności Kalet do międzynarodowej sieci miasteczek Cittaslow. Zagospodarowane zostały również klomby miejskie przed magistratem, a już niedługo kwiatami obsadzone zostaną rabaty i kompozycje na terenie całego miasta. Mamy nadzieję, że kolorowe, kwiatowe aranżacje będą ozdobą naszej miejscowości aż do późnej jesieni.

  więcej
  Robi się kolorowo i kwiatowo
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021
 • W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji  

  We wtorek, 25 maja, w stanicach rowerowych- truszczyckiej, Myśliwskiej i Donnersmarcka - zamontowano tablice z mapami naszego miasta i okolic, na które naniesiono za pomocą 12 punktów największe atrakcje Leśnego Zakątka Śląska. Mapy dopełniły wyposażenie stanic i na pewno staną się dużą pomocą w zwiedzaniu Kalet na dwóch kółkach. Tablice, na zamówienie Miasta Kalety, wykonała i zamontowała firma "Brainstorm" z Mokrusa.

  więcej
  W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji
 • Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych  

  Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

  więcej
  Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,3%;

  – Województwo Śląskie 5,1%;

  – Kraj 6,4%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2021 r. było 266 bezrobotnych, w tym 163 kobiety. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM